Konut kampanyaları devam ederken fiyatlar iki katına kadar arttı! Peki, konut fiyatları düşecek mi Piyasa uzmanı açıkladı!

Konut fiyatlarının artmasının ardından gelen kredi destek paketleri sonrasında ev fiyatlarında artış yaşandı. Neredeyse fiyatlar iki katına kadar çıkarken uzmanlar uyardı! Konut fiyatları düşecek mi? İşte detaylar…

Konut kampanyaları devam ederken fiyatlar iki katına kadar arttı!

Konut fiyatlarının son dönemde maliyetlerin artması, enflasyon ve diğer etkenler nedeniyle artış göstermesinin ardından vatandaşlar en uygun şekilde nasıl konut kredisi alacaklarını araştırmaya başladılar. Artan fiyatlar sonrasında gelen yeni konut ve kredi projeleri ise büüyk ilgi görmeye devam ediyor.

Yeni Evim projesi kapsamında duyurulan yüzde 0,69 faizli konut kredisi sonrasında ev fiyatlarının da kısa süre içinde fahiş şekilde arttığı görüldü. Öte yandan rayiç beden engelinin de ortaya çıkması dikkat çekiyor. Uzmanlar ise piyasalarda son durumu değerlendirdi.

KONUT FİYATLARI İKİ KATINA YÜKSELDİ

Konut kampanyaları devam ederken fiyatlar iki katına kadar arttı! Peki, konut fiyatları düşecek mi Piyasa uzmanı açıkladı!

Yeni Evim projesi başta olmak üzere farklı tür konut kredisi projelerinin duyurulmasının ardından ev sahibi olmak isteyen pek çok vatandaş kredileri araştırmaya başladı. Ancak uygun kredilerin duyurulmasından kısa süre sonra iki katına kadar çıktığı ifade ediliyor.

1 milyonluk konutların fiyatlarının kısa süre içinde 2 milyona kadar çıktığını kaydeden Dr. Şeref Oğuz, Habertürk ekranlarında konut piyasalarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

KONUT FİYATLARI NE ZAMAN DÜŞECEK?

Konut piyasalarında son dönemde yaşanan olumsuzluklar birçok kişinin canını sıkmaya devam ediyor. Beklentilerin tamamen bozulduğuna dikkat çeken uzmanlar, 2023 yılının sonunda ve önümüzdeki yılın bahar aylarına kadar artık fiyatların yukarı çıkmayacağını düşünüyor. Fiyatların bir süre sonra aşağı yönlü hareket etmesi gerektiğine işaret ediliyor. Yeni konut projeleri devreye girse de konut fiyatlarında yaşanan artış vatandaşların ev sahibi olmasının önünde büyük bir engel yaratıyor.

SONRAKİ HABER