Kol Ve Bacakları Olmayan Turan Sandık Başında

AĞRI’nın Doğubayazıt İlçesinde kol ve bacakları olmayan 49 yaşındaki Kutbettin Turan, vatandaşların yardımı ile oyunu kullandı.

Haberler 01.11.2015, 17:19
Kol Ve Bacakları Olmayan Turan Sandık Başında
(DHA) - AĞRI’nın Doğubayazıt İlçesinde kol ve bacakları olmayan 49 yaşındaki Kutbettin Turan, vatandaşların yardımı ile oyunu kullandı.

Muhtarlar istedi üzerine güvenlik gerekçesiyle 95 seçmenli Kucak köyü ile 54 seçmenli Yığınçal Köyü'nün sandıkları Doğubayazıt ilçe merkezinde bulunan Atatürk ilkokuluna taşındı. Köylüler minibüslerle ilçeye geldi ve sandıklarının bulunduğu okulun sınıflarında oy kullandı. 

Kucak köyünden minibüsle 34 kilometre uzaklıktaki Doğubayazıt'a gelen Kutbettin Turan ise bir yakını tarafından sırtta taşınarak Atatürk İlkokuluna ggetirildi. Kol ve bacakları doğuştan olmayan Turan, bir sandalye üzerinde oturarak sıranın gelmesini bekledi. Turan, görevlilerin yardımı ile oyunu kullandı. Kutbettin Turan’ın vatandaşlık görevini yerine getirmesi çevredekiler tarafından ilgi ile izlendi.
GÖZLEMCİLERE İZİN VERİLMEDİ
Öte yandan Doğubayazıt'ta bulunan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) gözlemcilerinin seçimlerin yapıldığı okullara girişlerine izin verilmedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@