Koda'nın Ezgileri Kıbrıs'ta Yankılanacak

İZMİR (ANKA) - Bu yaz yurt içi ve dışında verdiği muhteşem konserlerle ad...

Haberler 27.09.2015, 09:55
Koda'nın Ezgileri Kıbrıs'ta Yankılanacak

İZMİR (ANKA) - Bu yaz yurt içi ve dışında verdiği muhteşem konserlerle adından söz ettiren Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası, KKTC’nin Girne kentinde düzenlenecek “Uluslararası Zeytin Festivali”ne davet edildi. KODA, 3 ve 4 Ekim’de vereceği iki konserle, festival ziyaretçilerine müzik ziyafeti sunacak. Ayrıca orkestra, Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nin 29 Eylül’deki sezon açılış konserinde de ünlü sanatçılara eşlik edecek.

-KORTEJE KATILACAKLAR-

Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası (KODA), Karşıyaka’nın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki kardeş şehri Girne’de sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 2 - 6 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek ‘Uluslararası Zeytin Festivali’ne davet edilen KODA; ilk gün yapılacak kortej yürüyüşünde konukları selamlayacak. Kortejde, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da yer alacak.

-İKİ MUHTEŞEM KONSER-

Festival kapsamında 3 ve 4 Ekim akşamları sahneye çıkacak olan KODA; Şef Oğuzhan Kavruk yönetiminde, Solist Deniz Toygür Conus ile iki konser verecek. Orkestra; Vivaldi, Kara Karayev, Bregovitch gibi dünyaca ünlü bestecilerin en seçkin eserlerini yorumlayarak, yerli ve yabancı sanatseverlere unutulmaz saatler yaşatacak.

-YENİ SEZON BAŞLIYOR-

Öte yandan, Karşıyaka Belediyesi Hikmet Şimşek Sanat Merkezi, 29 Eylül’de KODA’nın da sanatseverlerle buluşacağı özel bir konserle yeni sezona merhaba diyecek. Şef Oğuzhan Kavruk’un yöneteceği konserde; Dilek Türkan, Şenol Talınlı ve Teyfik Rodos solist olarak sahneye çıkacak. Sanatçılara piyanosuyla Sabri Tuluğ Tırpan eşlik edecek.

-“GURUR DUYUYORUM”-

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Geçen Ocak ayında sanat yolculuğuna başlayan orkestramız kısa zamanda çok güzel işler yaptı, ünü Karşıyaka sınırlarının dışına taştı. İsveç ve Bodrum’daki önemli festivallerde çok başarılı konserler veren orkestramız bu kez de Kıbrıs’ta sanatseverlerle buluşacak. Kültür ve sanat kenti Karşıyakamızı başarıyla temsil eden genç sanatçılarımızla gurur duyuyorum. Sanat adına, birlikte çok güzel işler yapmaya devam edeceğiz” dedi. (ANKA)

(HM/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@