Kobider: Teröre Karşı Birlik Yürüyüşü Düzenleyenlere ‘Günaydın' Demek Lazım

-KOBİDER Genel Başkanı Özgenç, terör eylemleri üzerinden sanatçıları ağır bir şekil...

Haberler 18.09.2015, 09:50
Kobider: Teröre Karşı Birlik Yürüyüşü Düzenleyenlere ‘Günaydın' Demek Lazım

-KOBİDER Genel Başkanı Özgenç, terör eylemleri üzerinden sanatçıları ağır bir şekilde eleştirerek, "Doğu ve Güneydoğu'da terör nedeni ile güvenlik güçleri öldürülürken, halk mağdur olurken, tüm bu olup bitenler karşısında hala çılgınlar gibi eğlenip coşan, kimin eli kimin cebinde belli olmayan sözde sanatçılar, özde eylemciler gece kulüplerinde dolaşıyor" dedi. 

İSTANBUL (ANKA) - Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Türkiye'de son dönemde yaşanan terör olayları nedeniyle bazı sivil toplum örgütleri farklı adlar ile yürüyüş ve mitingler düzenlediğini belirterek, “Teröre tepki olarak yapılan organizasyonlar olması gereken ama geç kalınmış bir eylemler olmuştur. Dolayısıyla bu organizasyonlar gecikmiş bir organizasyonlardır. Zira olaylardan bu yana bu kadar zaman geçtikten sonra teröre karşı birlik yürüyüşü düzenliyorlarsa bunlara 'günaydın' demek lazım" açıklamasında bulundu.

Özgenç, yazılı açıklamasında hain saldırıların başladığı günlerde öngörüde bulunulup olası teröre karşı birlik yürüyüşü yapılması gerektiğini vurguladı. “Teröre karşı birlik yürüyüşü düzenlemek ve vicdanınızın sesine kulak vermek için yüzlerce asker ve polisin öldürülmesi mi gerekiyordu?” sorusunu yönelten Özgenç, şunları kaydetti:

“Türkiye'nin farklı illerinde güvenlik güçlerine saldırıp öldürmeleri karşısında toplumun her kesimlerini temsil ettiklerini iddia eden kuruluşlar, etkin rol oynama güçlerini buna gerçekte, kitlelerin büyüyen hoşnutsuzluğunun kin ve nefrete dönüşmesini ve terörü engellemeye yönelik tepkilerini, hain saldırıların başladığı zaman yapmış olsalardı belki bunlar yaşanmayacaktı.

STK temsilciliği için verilen imkân testiler kırıldıktan ve yapacak bir şeyi kalmadıktan sonra dökülen gözyaşları da bir şey ifade etmez. Çünkü testiler kırıldıktan sonrası harabe. Sonrası zor. İçindeki âb-ı hayat ziyan oluyor.

-SANATÇILARA AĞIR ELEŞTİRİ-

Ülkemizde bu ölümler sadece kınama ile geçiştirilemez. 2,5 yıl önce Taksim Gezi Parkı’nda 3–5 ağacın naklini bahane ederek, Türkiye’yi yangın yerine çevirmeye çalışan çapulcular, sözde sanatçılar, “Mesele Gezi Parkı olayı değil arkadaş! Sen hâlâ anlamadın mı? Hadi gel!” diyenler ve aynı zihniyetin mensupları sözüm ona çevrecilik adı altında gösterdiklerini hassasiyeti güvenlik güçlerinin ölümleri için de göstermeliydi.

Doğu ve Güneydoğu'da terör nedeni ile güvenlik güçleri öldürülürken, halk mağdur olurken, tüm bu olup bitenler karşısında hala çılgınlar gibi eğlenip coşan, kimin eli kimin cebinde belli olmayan sözde sanatçılar, özde eylemciler gece kulüplerinde dolaşıyor.” (ANKA)

(HM/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@