Kobider: Erken Seçim Şart Oldu

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, 7 Haziran Genel Seçimlerinin ardından gelinen süreç ve gelişmelere bakıldığında koalisyon yerine erken seçime gidilmesinin şart olduğunu savundu.

Haberler 02.08.2015, 09:10
Kobider: Erken Seçim Şart Oldu

ANKARA (ANKA) -Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, 7 Haziran Genel Seçimlerinin ardından gelinen süreç ve gelişmelere bakıldığında koalisyon yerine erken seçime gidilmesinin şart olduğunu savundu.

Özgenç yaptığı açıklamada, seçim barajını aşan partilerin Türkiye’yi çözümsüz bırakmamak adına kendi çıkarlarını ötelemek yerine kısır döngüler içerinde uzlaşılamayan, tartışma noktası olan çeşitli konuların hala üzerinde konuşulmasının koalisyonun olamayacağını gösterdiğini belirtti. Ortak hükümet kurulsa dahi bunun zorlama, dayatma bir ortaklık ile olacağını ve ömrünün geçmiştekiler gibi uzun olmayacağını ifade eden Özgenç, “Şayet koalisyon kurulsa dahi geçmişteki tecrübelere bakıldığında uzun soluklu olmayacağı açık” dedi.

Özgenç, şunları kaydetti:

“Seçimin üzerinden neredeyse iki ay geçiyor… Ağzı olan konuştu. Faizler arttı, döviz yükseldi. Kısacası koalisyonun sözü bile ülkenin kimyasını bozdu. Esasen ülke olarak siyasi ortaklık tarihimiz iyi değil... Kaldı ki; Türkiye'yi batma noktasına ve kardeş kavgasına koalisyonlar getirmedi mi?

Birbirine zıt akımların zıt görüşlerin temsil edildiği ülkemizde koalisyon tutmaz, tutmayacak da... Hatırlayacak olursak; türlü sebepler yüzünden yapılmış koalisyonların bugüne kadar hiçbiri bizde başarılı olamadı.

Siyasi partilerin amacı ülkenin çözümsüz, hükümetsiz kalmaması olması gerekirken bu çalkantılı dönemde dahi bazı partilerin ülke ve millet menfaatini değil, kendi çıkarlarını hep ön planda tutuyor olmaları düşündürücüdür.

Biz KOBİDER olarak; TBMM'de temsil yetkisi alan siyasi partilerimizi ülke çıkarlarını ön plana alan bir siyasi tablonun savunuculuğunu yürütücülüğünü yapmaya davet ediyoruz.

Türkiye için erken seçim kaçınılmaz olmuştur, ülkenin kaybedecek zamanı yok. Ülkemizin koalisyon tartışmaları ile gereksiz yere kaybedecek kadar lüksü yoktur. Dolayısıyla erken seçim ülkemiz için hayırlısı olacaktır.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@