Kızılay Meydanı'ndaki İyilik Koşusu Başladı

ANKARA(ANKA) – Türk Kızılayı tarafından ilk kez düzenlenen “İyilik Koşusu” başladı. ...

Haberler 08.11.2015, 10:05
Kızılay Meydanı'ndaki İyilik Koşusu Başladı

ANKARA(ANKA) – Türk Kızılayı tarafından ilk kez düzenlenen “İyilik Koşusu” başladı. Kızılay Meydanı’nda düzenlenen etkinlik kapsamında, çipli koşular saat 09.00’da başlarken, çocuk koşusu saat 11.00’de, halk koşusu ise 11.30’da başlayacak.

Türk Kızılayı’na kaynak sağlamak amacıyla gerçekleştirilen “Kızılay İyilik Koşusu” Güven Park’ta başladı. Koşuya katılmak isteyen vatandaşlar sabah saatlerinde kapanan Atatürk Bulvarına gelmeye başladı. Çipli koşular saat 09.00’da başlarken, çocuk koşusu saat 11.00’de, halk koşusu ise 11.30’da başlayacak. Halk koşusunun uzunluğu 3 kilometre, çocuk koşusunun uzunluğu ise 8-9-10 yaş için 500 metre ve 11-12-13 yaş için 1 kilometre olarak belirlendi.

Etkinlik alanında koşucuların üstlerini değiştirebilecekleri kabinler ve kişisel eşyalarını bırakabilecekleri vestiyer alanları oluşturulurken, koşu alanında su istasyonları da konuşlandırıldı.

Yoğun güvenlik önemlerinin de alındığı koşu alanında sağlık ekipleri de hazır bekletiliyor. Araç ve yaya trafiğine kapatılan yolun saat 13.00’te açılması bekleniyor. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@