Kızılay Ekibi Ve Yardımları Nepal'e Ulaştı

ANKARA(ANKA) - Nepal’de meydana gelen depremin ardından harekete geçen Türk Kızılayı, ülkeye yardım malzemesi ve ekiplerini gönderdi. Türk Kızılayı Pakistan Daimi Temsilciliğinden ekiplerle Türkiye’den gönderilen Kızılay ekib

Haberler 27.04.2015, 01:02
Kızılay Ekibi Ve Yardımları Nepal'e Ulaştı

ANKARA(ANKA) - Nepal’de meydana gelen depremin ardından harekete geçen Türk Kızılayı, ülkeye yardım malzemesi ve ekiplerini gönderdi. Türk Kızılayı Pakistan Daimi Temsilciliğinden ekiplerle Türkiye’den gönderilen Kızılay ekibi ve yardımları ülkeye ulaştı.

Kızılay’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Nepal’de meydana gelen depremin ardından harekete geçen Türk Kızılayı, ülkeye yardım malzemesi ve ekiplerini gönderdi. Türk Kızılayı Pakistan Daimi Temsilciliğinden ekiplerle Türkiye’den gönderilen Kızılay ekibi ve yardımları ülkeye ulaştı. Bangladeş’teki Kızılay ekibi ise afet bölgesine ulaşmaya çalışıyor.  Nepal Kızılhaçı yetkilileriyle bir toplantı gerçekleştiren Kızılay ekibi, afetzedelere yardım konusunda yol haritasını belirledi. Ülkeye ulaşan yardımların dağıtımı konusunda ise çalışmalar devam ediyor. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@