Kıstırılan Teröristlerle Çatışma Çıktı Bir Asker Şehit

Bingöl karayolunu kesen teröristleri kıstırıldıkları yerde etkisiz hale getirmek için girişilen operasyon sırasında bir asker şehit oldu.

Haberler 18.08.2015, 21:59
Kıstırılan Teröristlerle Çatışma Çıktı Bir Asker Şehit

ANKARA (ANKA) – Diyarbakır-Bingöl karayolunu kesen teröristleri kıstırıldıkları yerde etkisiz hale getirmek için girişilen operasyon sırasında bir asker şehit oldu.

TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre 17 Ağustos gecesi 20.00’da Bölücü Terör Örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek ve teröristlerce ulaşıma kapatılan Diyarbakır-Bingöl karayolunu ulaşıma kesen teröristleri, tespit edilen gizlenmiş oldukları bölgede etkisiz hale getirmek  amacıyla Jandarma Özel Harekât Timlerince operasyon başlatıldı.

Bugün saat 12.15’te Bölücü Terör Örgütü mensuplarıyla çatışma çıkarken, çıkan çatışmada dört asker yaralandı. Yaralılar derhal helikopterle hastaneye sevk edildi. TSK, “Tedavileri süren yaralılarımızdan durumu ağır olan bir personelimiz hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bölgeye taarruz helikopter kolu, insanlı keşif uçağı,  karadan ve havadan takviye birlikler sevk edilmiş olup  teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla karadan ve havadan operasyonlara devam edilmektedir” açıklaması yaptı.

TSK’nın açıklaması “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur ve alçakça gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybeden Kahraman Şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman Personelimize  acil şifalar temenni ediyoruz” satırlarıyla son buldu. (ANKA)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@