Kısmi seferberlik sonrası Ruslar Antalya'ya akın ediyor! Uçak biletleri 70 bin TL'ye kadar çıktı

Ukrayna Rusya savaşında yeni yaşanan gelişmelerle birlikte Ruslar Türkiye ve diğer komşu ülkelere akın etmeye başladı. Bilet fiyatları her geçen gün daha da artıyor.

Kısmi seferberlik sonrası Ruslar Antalya'ya akın ediyor! Uçak biletleri 70 bin TL'ye kadar çıktı

Rusya-Ukrayna mücadelesinin yeni bir boyut kazanmasıyla birlikte Ruslar da farklı ülkelere gitmeye başladı. Rusya Devlet Başkanı tarafından alınan kısmi seferberlik ilanıyla birlikte ülke vatandaşları komşu ülkeye uçak bileti almaya başladı. Yaşanan süreçle birlikte artık bilet bulunamıyor. Yeni seferlerin düzenlenmesiyle birlikte fiyatlar 70 bin TL'ye kadar çıkmış durumda. 

Geçtiğimiz günlerde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından yapılan açıklamayla birlikte kısmi seferberlik ilan edildi. Batı tarafından yapılan yaptırımların ve Ukrayna'ya silah, erzak gibi yardımların yapılması sonrasında Rusya tarafından alınan karar tüm dünya gündemine düştü. Rusya'nın aldığı karar sonrasında savaşta yer almak istemeyen kişiler yakın çevredeki ülkelere akın etmeye başladı. Kişiler tarafından en çok tercih edilen şehir ise Antalya olmuş durumda. Hava yolu şirketleri tarafından yapılan açıklamaya göre Rusya ve Antalya arasındaki seferlerin neredeyse tamamının dolduğu belirtiliyor. Firmalar tarafından sunulan biletler ise 70 bin TL'ye kadar ulaşmış durumda.

Kısmi seferberlik sonrası Ruslar Antalya'ya akın ediyor! Uçak biletleri 70 bin TL'ye kadar çıktı

Rus Uçak Firmaları Kısıtlama Getirdi

Rus uçak firmaları askere gidebilecek olan 18 ile 65 yaş arasındaki kişilere uçak yasağının getirdiği haber kaynaklarında yer alıyor. Yapılan bu sınırlandırma sonrasında Rus vatandaşların endişesi daha da yükselmiş durumda. Türkiye'nin Rusya tarafından gönderilen bu vatandaşlara ev sahipliği yaparak savaş korkusunun giderilmesi sağlanacak. Ruslar tarafından oldukça fazla ziyaret edilen Antalya, turistler için sunduğu avantajlar nedeniyle çokça tercih ediliyor. 

Birçok uçak firmasında iki bölgedeki uçuşların 30 ile 50 bin TL arasında olduğu görülüyor. Rusya'nın yaptığı kısmi seferberlik sonrasında büyük bir savaşın çıkıp çıkmayacağı da merak ediliyor. İki ülkenin büyük bir savaşa girmesiyle birlikte savaştan kaçan kişilerin de sayısı artacak. Savaştan kurtulmak isteyen kişilerin en fazla kalmak isteyeceği ülke ise Türkiye olmakta. Önümüzdeki süreçte iki ülke arasında ne gibi gelişmeler olacağını ve Rusya'nın alacağı kararla birlikte vatandaşların ülkeye dönüp dönmeyeceği de belli olacak.