Kış geliyor! Meteoroloji Marmara ve Ege bölgesi için son dakika uyarısında bulundu

Meteoroloji tarafından yapılan açıklama ile birlikte Marmara ve Ege bölgesinde kuvvetli rüzgar uyarıları geldi. İşte o illerde kuvvetli yağış ve rüzgarın etkili olacağı o saatler...

Kış geliyor! Meteoroloji Marmara ve Ege bölgesi için son dakika uyarısında bulundu

Havalar tam yeniden ısındı derken Meteoroloji tarafından yapılan açıklama ile birlikte iki bölge için yoğun yağış ve rüzgar uyarıları yapıldığı yapılan bu uyarıların ardından il il hangi bölgelerin etki altında kalacağı gibi konular merak konusu oldu. Peki havalar ne zaman değişecek? Bugün hava nasıl olacak? İşte Meteoroloji tarafından bugün için yapılan uyarılar...

METEOROLOJİ UYARDI! 

Yapılan değerlendirmelere göre Marmara ve Ege Bölgelerinde gün içerisinde sıcak olacak olan havanın akşam saatleri ile birlikte havanın yoğun yağış ve fırtınaya kendini bırakacağı açıklandı. Meteoroloji tarafından gelen açıklamalar şu şekildeydi; 

HAVA SICAKLIĞI = İç ve doğu kesimlerde artarak, Ülkemiz genelinde genellikle mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR = Genellikle güney ve güneybatı, güneydoğu kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

UYARI! 

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bu uyarılar ile birlikte uyarılarda bulunulan Marmara ve Ege bölgelerinde hava sıcaklıkları için şu uyarılar yapıldı; 

Marmara Bölgesi; Parçalı ve çok bulutlu, batısının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın batısında güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Ege Bölgesi; Parçalı ve az bulutlu, kıyılarının yer yer çok bulutlu, İzmir çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Kuzey Ege kıyılarında güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Akşama doğru verilen uyarılar dahilinde dışarı çıkmak isteyen kişiler için dikkatli olunması konusunda Meteoroloji tarafından yapılan uyarılar bu şekildeydi.