Kırşehir'de Vali Yardımcısı açığa alındı

TÜRK Silahlı Kuvvetleri içinde bir grubun darbe girişiminin önlenmesinin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında Kırşehir'de Vali Yardımcısı Zekai Erdem açığa alındı. 

Haberler 19.07.2016, 12:26 19.07.2016, 14:24
Kırşehir'de Vali Yardımcısı açığa alındı
TÜRK Silahlı Kuvvetleri içinde bir grubun darbe girişiminin önlenmesinin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında Kırşehir'de Vali Yardımcısı Zekai Erdem açığa alındı. Haklarında gözaltı kararı çıkarılan 11 hakim ve savcıdan 6'sı evlerinde gözaltına alındı. Kentte olmadıkları belirlenen 5 savcı ve hakimin yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Darbe girişiminin önlenmesinin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında, Kırşehir'de Vali Yardımcısı Zekai Erdem açığa alındı ve görevinden uzaklaştırıldı. Kırşehir'de ayrıca 11 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Kırşehir Adliyesi'nde görevli hakim ve savcılardan 6'sı evlerinde gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürülürken, Kırşehir’de olmadıkları belirlenen 5 savcı ve hakimin yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Kırşehir'de yürütülen idari soruşturma kapsamında, 7 üçüncü sınıf, 5 dördüncü sınıf emniyet müdürü, 1 emniyet amiri, 1 başkomiser, 10 komiser ve komiser yardımcısı, 24 polis memuru olmak üzere toplam 48 emniyet görevlisinin de açığa alındığı belirtildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@