Kırklareli'deki Geri Gönderme Merkezi, mülteciler için hazır

AB ile yapılan geri kabul anlaşması gereği bugün Yunanistan’ın Midilli Adası'ndan feribotlarla İzmir’in Dikili Limanı’na getirilen kaçakların otobüslerle Kırklareli’ne nakilleri sürüyor....

Haberler 04.04.2016, 22:07
Kırklareli'deki Geri Gönderme Merkezi, mülteciler için hazır
7 OTOBÜSTE 130 KAÇAK GETİRİLDİ

AB ile yapılan geri kabul anlaşması gereği bugün Yunanistan’ın Midilli Adası'ndan feribotlarla İzmir’in Dikili Limanı’na getirilen kaçakların otobüslerle Kırklareli’ne nakilleri sürüyor. Sabah saatlerinden itibaren yaklaşık 7 saatlik yolculukla Kırklareli’nin Pehlivanköy İlçesi’ndeki Geri Gönderme Merkezi’ne getirilen kaçakların sayısı 130’u buldu. Aralarında Afganistan, Bangladeş ve Pakistan uyruklu kaçakların kayıt işlemlerinin ardından sınır dışı edileceği tarihe kadar kalacakları odalara yerleştirildi. Gece boyunca sürecek nakiller için yola çıkan son 3 otobüsteki 68 kaçağında gelişiyle bugünkü nakiller tamamlanacak.

GÜVENLİK GÖREVLİLERİ KORUYACAK

Geçen 1 Nisan’da açılan 750 kişilik Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezi’nde kaçakların kaldıkları süre içerisinde sosyal faaliyetleri düşünülerek tasarlandı. Merkezi içerisinde çocuklar için oyun parkı, kuaför, kütüphane, mescit, TV salonu, derslik yer alıyor. Kaçakların 2 ve en fazla 6’şar kişilik odalarda kalacağı belirtildi. Geri Gönderme Merkezi’nin girişindeki polis noktası dışındaki noktalarda ise Özel Güvenlik Personeli görevlendirildi. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@