Kırıkkale'de 10 Binler Sokağa Dökülüp Terörü Protesto Etti

DAĞLICA ve Iğdır’da meydana gelen terör olaylarında şehit olan asker ve polisler için Kırıkkaleliler akşam saatlerinde Cumhuriyet meydanında toplanıp terörü protesto etti.

Haberler 09.09.2015, 00:05
Kırıkkale'de 10 Binler Sokağa Dökülüp Terörü Protesto Etti
(DHA) - DAĞLICA ve Iğdır’da meydana gelen terör olaylarında şehit olan asker ve polisler için Kırıkkaleliler akşam saatlerinde Cumhuriyet meydanında toplanıp terörü protesto etti. Protestoya katılanlar PKK aleyhine slogan atarak Abdullah Öcalan’ın asılmasını istediler.

Kırıkkale’de sivil toplum örgütleri, terörü lanetledi. Akşam saatlerinde Cumhuriyet meydanında toplanan sivil toplum örgütleri, geniş güvenlik önlemleri altında Kuran-ı Kerim okudu. Grup, birlikte İstiklal Marşı’nı okuyup, terörü protesto ettikten sonra dağıldı. Protesto eylemleri sırasında taksiciler araçlarını bayraklarla süsleyerek konvoy düzenledi. Kırıkkalespor Daltonlar grubu Askerlik Şubesi önünde askerlere tezahürat da bulunarak İstiklal Marşı okudular.

KARAYOLU TRAFİĞE KAPATILDI


Yahşihan ilçesinde ise yaklaşık bin kişi Kırıkkale-Ankara-Samsun ve Kayseri karayolunun Yahşihan Yenişehir kavşağında kesti. Grup saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşını okudu. Protesto sırasında karayolu yaklaşık 15 dakika ulaşıma kapandı. Çift yönlü olarak kapatılan yol nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu. Protestoya katılanlar PKK aleyhine slogan atarak, Abdullah Öcalan’ın asılmasını istediler. 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@