Kilis’in valisinden yaralı yurttaşa akıl: Abdestsiz çıkmıyoruz

Kilis kent merkezine Suriye tarafından beşinci kez atılan roketatar mermisi sonrası meydana gelen patlamada yaralananları ziyaret eden Kilis Valisi Süleyman Tapsız, bir yaralıya, “Her zaman bizim üzerimize de gelebilir. Abdestsiz dışarıya çıkmıyoruz” diye akıl verdi. zarar görmemesi yönünde ‘öneride bulundu.’

Haberler 15.04.2016, 18:34
Kilis’in valisinden yaralı yurttaşa akıl: Abdestsiz çıkmıyoruz
diken.com.tr'de yer alan haberde şunlar kaydedildi: Kilis kent merkezine Suriye tarafından beşinci kez atılan roketatar mermisi sonrası meydana gelen patlamada yaralananları ziyaret eden Kilis Valisi Süleyman Tapsız, bir yaralıya, “Her zaman bizim üzerimize de gelebilir. Abdestsiz dışarıya çıkmıyoruz” diye akıl verdi. zarar görmemesi yönünde ‘öneride bulundu.’

Kent merkezine salı sabahı iki adet roketatar mermisi düşmüş, belediye işçileri 42 yaşındaki Mehmet Emin Onarıcı ve 48 yaşındaki Mehmet Hanifi Sağlam kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetmişti. Patlamada altı kişi de yaralanmıştı.

haberler.com’un Anadolu Ajansı görüntüleriyle aktardığı haberde, yaralıları Kilis Devlet Hastanesi’nde ziyaret eden Tapsız, söz konusu sözleri sarf ettiği yaralının yakınına videonun  75’inci saniyesinde geliyor.

Hasta yakınını “Geçmiş olsun. Beterin beteri var” sözleriyle teselli eden Tapsız, daha sonra yaralının yakınına giderek şöyle konuşuyor: “Her zaman bizim üzerimize de gelebilir, bilmiyoruz ki. Ama biz şimdi şöyle söyleyeyim; abdestsiz dışarıya çıkmıyoruz.

Üç kişi hayatını kaybetmişti

Kilis’e 12 Nisan tarihinde Suriye sınırından atılan roketatar mermilerini sonucu belediye işçileri 42 yaşındaki Mehmet Emin Onarıcı ve 48 yaşındaki Mehmet Hanifi Sağlam da hayatını kaybetmiş, altı kişi de yaralanmıştı.

7 Nisan tarihinde Suriye’den atılan iki Katyuşa füzesinin Kilis kent merkezine düşmesi sonucu iki kişi yaralanmıştı.

Geçen ay da Suriye’den ateşlenen roket mermisi, Kilis’teki jandarma lojmanlarının bahçesine düşmüştü. Başka bir merminin düşmesi sonucu bir kişi hayatını kaybetmiş, bir kişi de yaralanmıştı.

Şehre Suriye tarafından atılan ilk roket mermisi ise bir okulun bahçesine dönmüş, bir okul görevlisi ve bir çocuk hayatını kaybetmişti.

Bu hafta yaşanan iki saldırıyla birlikte, Kilis’e altıncı kez roket ‘düşmüş’ oldu. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@