Kilis'e yine Suriye'den atılan 3 roket düştü

KİLİS kent merkezine yine Suriye tarafından Katyuşa füzesiyle ateşlenen 3 roket düştü. Olay, saat 15.00 sıralarında meydana geldi. Suriye tarafından ateşlenen roketlerin biri İnönü Bulvarı üzerindeki...

Haberler 12.03.2016, 16:38
Kilis'e yine Suriye'den atılan 3 roket düştü
dha - KİLİS kent merkezine yine Suriye tarafından Katyuşa füzesiyle ateşlenen 3 roket düştü.

Olay, saat 15.00 sıralarında meydana geldi. Suriye tarafından ateşlenen roketlerin biri İnönü Bulvarı üzerindeki Askerlik Şubesi bahçesine, diğeri Jandarma Lojmanlarının üçüncü katına isabet etti. Her iki roket patlamazken, isabet alan lojmanın duvarında hasar oluştu. Roketlerin patlamaması şans eseri faciayı önlerken, Suriye tarafından ateşlenen son roket ise Adliye binası arkasındaki boş araziye düşerek patladı.
Birbiri ardına gelen roketlerin ardından İnönü Bulvarı trafiğe kapatıldı ve bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Katyuşa füzeleriyle atılan ancak patlamayan roketler, yapılan inceleme sonrası imha edilmek üzere güvenlik güçlerince Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

VALİLİK: HAFİF HASAR OLUŞTU

Kilis Valiliği de konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Suriye tarafından geldiği tahmin edilen 2 roket mermisinin hafif düzeyde hasara yol açtığını belirtti.

Valilik açıklamasında "12.03.2016 tarihinde saat 15.00 sıralarında Suriye'den geldiği tahmin edilen 2 roket mermisi Kilis şehir merkezindeki muhtelif binalara ve boş araziye düşmüştür. Olay sonrasında vatandaşlarımızda herhangi bir can kaybı ve yaralanma meydana gelmemiştir. Patlama sonucunda civarda bulunan bazı binalarda hafif düzeyde hasar oluşmuştur" denildi.

4 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Kilis'e daha önce defalarca atılan ve 4 kişinin ölümüne neden olan roket mermilerinin IŞİD denetimindeki Bab bölgesinden geldiği saptanınca, buralar topçu birlikleri tarafından ateş altına alınmıştı.
Kilis sınırında konuşlu topçu birlikleri bu sabahtan itibaren de IŞİD denetimindeki bölgelere Fırtına obüsleriyle top atışı yapıyor.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@