Kılıçdaroğlu'ndan son dakika Cumhurbaşkanlığı adaylık açıklaması!

Kemal Kılıçdaroğlu uzun süredir pek çok kişi tarafından beklenilen adaylık ile ilgili açıklama yaptı. İşte Kılıçdaroğlu'nun adaylık açıklaması...

Kılıçdaroğlu'ndan son dakika Cumhurbaşkanlığı adaylık açıklaması!

Altılı masadan kimin aday olacağı konusunda tahminler ve merak edilenler devam ederken adaylık hakkında isminin en çok geçtiği isim Kemal Kılıçdaroğlu olmuştu. Bunun üzerine uzun süredir bir açıklama gelmeyen Kemal Kılıçdaroğlu'ndan ilk kez adaylık açıklaması geldi. İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarından öne çıkanlar.. 

HAZIRIM! 

FOX TV'ye konuk olan Kemal Kılıçdaroğlu'na yöneltilen adaylık sorusuna Kılıçdaroğlu'ndan gelen yanıt, "Hazırım. Zaten devletin nasıl yönetilmesi gerektiği belli" şeklindeydi. Bunun üzerine aday olup olmayacağı konusunda merak edilenlere biraz daha açıklık getirerek şu açıklamalarda bulundu;

 "Altı ayrı lideriz, demokrasi istiyoruz, hak ve özgürlük istiyoruz. Birisi konuşuyor diğerleri biat ediyor, bizde öyle bir şey yok. Herkes düşüncesini söyler. Bugüne kadar açıkladığımız bildirilerde altı parti liderinin de imzası var. Buyursunlar onlar da yapsınlar. Altı lider ortak miting de yapabiliriz ayrı ayrı da yapabiliriz. Sorun miting değil bu sistem. Bu sistem Türkiye'yi felakete götürüyor" 

İLK OLARAK İSRAFIN ÖNÜNE GEÇECEĞİM 

Adaylığın ardından Cumhurbaşkanlığı'nın gelmesi durumunda yapılacakların neler olabileceği konusunda sorunun yöneltilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk olarak israfın önlenmesi gerektiği konusunun üzerinde durulacağından bahsetti ve devam etti,  "Bütün partilerin bu konuda çalışmaları var. Yazılı bir metne dökülecek o genelgeyi çıkaracağız. Devlette israf felaket pozisyonda. Araçlardan bir iki tanesi kalır geri kalanı satarsınız. Bir kişi için 13-14 uçak tutulur mu. Bir de diyorlar ki biz dindarız. İsraf haram değil mi ya! Sen bir çocuğun yatağa aç girdiği yerde nasıl 13-14 uçak tutarsın!" 

Bu açıklamalarının ardından ilerleyen günlerde net bir şekilde Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını ilan edip etmeyeceği merak konusu haline geldi.