Kılıçdaroğlu: Sandığa Gidip Oy Kullanın

İSTANBUL (ANKA) - CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım öncesi partisinin son mitinginde, vatandaşl...

Haberler 31.10.2015, 15:40
Kılıçdaroğlu: Sandığa Gidip Oy Kullanın

İSTANBUL (ANKA) - CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım öncesi partisinin son mitinginde, vatandaşlara sandığa gidip oy kullanma çağrısında bulundu. Dört yıllık yetki isteğini yineleyen Kılıçdaroğlu, 7 Haziran’daki seçim öncesinde Maliye Bakanının ‘Kaynağı bulursanız benim oyum da CHP’ye sözünü hatırlatarak, “İstanbul’dan dönemin Maliye Bakanına açıkça çağrı yapıyorum. 1 Kasım’da sandığa git ve CHP’ye oyunu at” dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Beylikdüzü Metrobüs Meydanında düzenlenen son mitinginde konuştu. Yeni nesle daha güzel Türkiye’yi vermek için ortak mücadele edilmesi gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “1 Kasım’da aynı azim ve kararlılıkta ülkenin geleceği açısından sandığa gidip oylarımızı kullanmak ve demokrasimizi güçlendirmek zorundayız. Bu tablo iyi değil ve bunu değiştirmek hepimizin ortak görevidir. Babalarımız bize güzel bir Türkiye bıraktılar biz evlatlarımıza daha güzel bir Türkiye’yi emanet etmek için vermek için ortak mücadele etmek zorundayız o nedenle ayrışma lüksüne asla sahip değiliz. Bir arada olmalı güçlü olmalı, Türkiye’yi ateş çemberinden çekip çıkarmalıyız” diye konuştu.

-4 YILLIK YETKİ VERİN BU BELADAN TÜRKİYE’Yİ KURTARACAĞIM-

Son zamanlarda yaşanan terör olaylarına da değinen Kılıçdaroğlu, “Gencecik çocuklar babalar tarafından toprağa veriliyorsa o ülkede bir sorun var demektir. Terör belası hepimizi derinden yaralıyor. 13 yıldır bitiremediler. Benim Türkiye’ye sözüm var 4 yıllık yetki verin bu beladan Türkiye’yi kurtaracağım” sözleriyle yetki talebini bir kez daha dile getirdi.

7 Haziran seçimlerinde, Maliye Bakanının ‘Kaynağı nereden bulacaksınız’ sözünü hatırlatan Kılıçdaroğlu, 1 Kasım seçimlerinde dönemin Maliye Bakanından oyunu şu sözlerle istedi:

“Daha önce bizim vaatlerimize diye bağırıyorlardı. 7 Haziran’dan sonra baktık ki, bizim seçim bildirgemiz aynen alınmış, kopyalanmış.  İlk bildirgemizde Maliye Bakanı demişti ki ‘Kaynağı bulursanız benim oyum da CHP’ye’. İstanbul’dan dönemin Maliye Bakanına açıkça çağrı yapıyorum. 1 Kasım’da sandığa git ve CHP’ye oyunu at.”

-HALKIN HABER ALMA HAKLARINI KISITLIYORLAR-

Türkiye’nin dış politikasının yanlış olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, dış politikayı “Bu yanlış dış politikanın faturası içeriye ağır ağır yansımaya başladı. IŞİD diye bir bela geldi. Suruç’ta, Niğde’de ve en son Ankara’da fidan gibi çocuklarımızın ölümüne yol açtı” sözleriyle eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, Koza-İpek grubuna yönelik arama faaliyetlerini ve kayyum atanmasını şu sözlerle değerlendirdi:

“İleri demokrasi dediler televizyon ekranlarını karatıyorlar. Gazeteleri basıyorlar. Halkın haber alma haklarını kısıtlıyorlar. Eğer bir ülke bu hale gelmişse o ülkenin dünyada saygınlığı biter.” (ANKA)

(HND/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@