Kılıçdaroğlu Ödül Gecesinde

KILIÇDAROĞLU: KEŞKE BU ÖNLEMLERİ SALDIRILAR BAŞLAMADAN ALMIŞ OLSALARDI

Haberler 03.10.2015, 01:10
Kılıçdaroğlu Ödül Gecesinde
KILIÇDAROĞLU: KEŞKE BU ÖNLEMLERİ SALDIRILAR BAŞLAMADAN ALMIŞ OLSALARDI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Geleneksel Yılın Basın Fotoğrafları Ödül Töreni öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

GAZETECİLERE YÖNELİK YAPILAN SALDIRILARI TOPLUMUN HER KESİMİNİN KINAMASI LAZIM 

Kemal Kılıçdaroğlu, gazeteci Ahmet Hakan'a yapılan saldırıyı gerçekleştirenlerden 3'ünün Ak Parti üyesi çıkmasıyla ilgili yöneltilen soru üzerine, 3 saldırganın üye olmasının bir partinin doğrudan suçlanması için yeterli kanıt olamayacağını söyleyerek şöyle konuştu: "Gazetecilere yönelik yapılan saldırıları toplumun her kesiminin kınaması lazım, ama maalesef bizim ülkemizde gazeteciler ölümle tehdit edildiler. Hükümet tarafından ses çıkmadı. AKP kanadından ses çıkmadı. Bir gazete AKP milletvekili öncülüğünde basıldı, camları, çerçeveleri kırıldı, bilgisayarları kırıldı. Yine AKP tarafından bu saldırılar sanki masum saldırılarmış gibi gösterildi ve arkasından da sayın Ahmet Hakan’a yönelik ağır saldırı gerçekleşti. Kendisine geçmiş olsun diyoruz. Bu tür saldırıların olmaması gerektiğini savunuyoruz ve söylüyoruz. Bunlar Türkiye’nin demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçiyor. Emin olunuz kendimizi batıda anlatamıyoruz, anlatmakta zorluk çekiyoruz. Aynı kaygı batının siyasetçilerinde de var, ’Türkiye nereye gidiyor’ diye. Evet biz de aynı soruyu soruyoruz: ’Türkiye nereye gidiyor?’ Özgür basının olmadığı bir ülkede insanlar nasıl yaşayacak, dertlerini nasıl anlatacak, gazeteciler halkın sorunlarını geniş kitlelere nasıl aktaracaklar? Bunların hepsi sorun olmaya başladı. Umarım Türkiye 1 Kasım’da bütün bunları aşmış olur."

KEŞKE BU ÖNLEMLERİ DAHA O SALDIRILAR BAŞLAMADAN VEYA İLK SALDIRIDAN SONRA ALMIŞ OLSALARDI

Kılıçdaroğlu, 3 saldırganın Ak Parti'den ihraç edilmesinin güzel bir olay olduğunu belirterek, "Ama olayın öncesine gittiğimizde doğrudan Ahmet Hakan’ı tehdit edenlerin AKP’ye yakın isimler olduğunu biliyoruz. Gazeteye baskın yapanların AKP’li olduğunu biliyoruz. Keşke bu önlemleri daha o saldırılar başlamadan veya ilk saldırıdan sonra almış olsalardı. Örneğin o milletvekilini partiden ihraç edebilmiş olsalardı o zaman belki bu tablolar ortaya çıkmamış olurdu" diye konuştu. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@