Kılıçdaroğlu'nun Koruma 2 Polisi Dahil Kişi Gözaltında! İddialar Çok Vahim

Kemal Kılıçdaroğlu'nun koruma ekibinde yer alan iki koruma polisinin adları bazı rüşvet olaylarında yer aldı. Emniyetten başka isimlerinde yer aldığpı soruşturma kapsamında açığa alınan polislerde de oldu. İşte Muğla merkezli olayın detayları.

Kılıçdaroğlu'nun Koruma 2 Polisi Dahil Kişi Gözaltında! İddialar Çok Vahim

Bir akaryakıt firmasının sahibi iptal edilen ruhsatını yeniden almak için harekete geçti. Bu kapsamda işletme sahibinin yüklü bir tutarda rüşvet vermeyi kabul ettiği ve bu ödemenin bir bölümünü yaptığı belirtildi. Ruhsatın geri çıkmaması sonucu ise rüşvet verdiği isimlerden parayı geri isteyen işletme sahibi tehdit edilince her detayı polislere aktardılar. 

RÜŞVETİ GERİ VERMEYİP TEHDİT ETTİLER

Söz konusu olay Muğla'da yaşandı. Muğla'da faaliyet gösteren bir akaryakıt istasyonunun sahibinin ruhsatı iptal edildi. Muğla'nın Marmaris İlçesinde yer alan ve 10 yıl boyunca işletilen akaryakıt istasyonunun ruhsatı, kavşakta bulunması nedeniyle Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından iptal edildi. İşletme sahibi E.S. ruhsatı yeniden almak için başvuru yaptı ancak bu başvuru kabul edilmedi.

Daha sonra işletme sahibi bazı isimlerle görüşmeye başladı. Kendisinden ruhsat için 1 milyon 250 bin lira rüşvet talep edildi. Söz konusu kişilere ruhsatı yeniden alabilmek adına 800 bin TL ödeme yapan işletme sahibinin ruhsatı yenilenmedi. Bunun üzerinde geri kalan tutarı ödemeyen işletme sahibi tehdit edilmeye başlandı. Bundan sonraki süreçte ise E.S kendisinden rüşvet alanlardan şikayetçi oldu. 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Koruma Polisleri de İşin İçinde Çıktı

Güvenlik güçlerince yapılan çalışmalarda Ankara Emniyet Müdürlüğü Koruma Şubesi'nde görevli olan, aynı zamanda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun koruma ekibinde de yer alan polis memurları E. Ü. ve B. İ.'nin, Ankara'daki bürokratlar aracılığıyla ruhsat sorununu gidermeye çalıştığı ve karşılığında maddi menfaat sağladığı tespit edildi.

ŞİDDET UYGULANMIŞ

Kılıçdaroğlu'nun koruma polisi ekobinde yer alan E.Ü'nün Muğla'da bazı kişilere şiddet uyguladığı, geri kalan paranın tahsil edilmesi istendiğini de dosyada yer aldı. Devam eden süreçte 6 şüpheliye yağma suçundan operasyon düzenlendi. Ayrıca aralarında 2 polis memurunun da bulunduğu 5 şüpheli gözaltına alındı, Polis memurları açığa alınırken halen firari konumda olan bir şüpheli ise yakalanmaya çalışıyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@