Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Millet İttifakı Adayı Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Millet İttifakının adayının kim olacağına ve ittifakta yer alan partilerin devlet yönetiminde nasıl bir rol izleyeceğine ilişkin CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan açıklamalar geldi.

Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Millet İttifakı Adayı Açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV canlı yayınına katıldı. Kılıçdaroğlu program kapsamında siyasi başlıkları üzerinde durdu ve gündemde yer alan tüm iddialar hakkında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu konuşmasında ayrıca CHP ve Millet İttifakı başlıkları altında önemli değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaştı. 

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NDAN CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI AÇIKLAMASI

Kemal Kılıçdaroğlu siyasi başlıklara dair konuşmasında kendisine sorulan "Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı kim olacak?" sorusuna yanıt verdi. Kılıçdaroğlu adayın nasıl belirleneceğine ilişkin bir açıklamada bulunarak Millet İttifakı olarak bir araya geleceklerini ve oturup konuşacaklarını ifade etti. 

Meral Akşener'in cumhurbaşkanlığı adayı ile ilgili açıklamalarını da hatırlatan CHP Lideri Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı. 

"Meral Hanım'ın yaptığı bazı açıklamalar var, 'Bir seferde tek aday girilmeli, HDP ayrıca kendi cumhurbaşkanı adayını göstermeli.' şeklinde. Millet İttifakı'nın diğer aktörleriyle de bir araya geleceğiz. Temel Bey ile de Demokrat Parti'nin Genel Başkanıyla da konuşacağız."

ALİ BABACAN İTTİFAKTA YER ALACAK MI?

Ali Babacan'ın kurduğu DEVA Partisinin Millet İttifakında yer alıp almayacağına ilişkin ise Kemal Kılıçdaroğlu "Şu anda resmi olarak ittifakta dört parti var. Ama Gelecek Partisi ve DEVA Partisi de güçlendirilmiş parlamenter sistemi savunuyorlar. Onlar da biz de hazırlıklarımızı yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

ERKEN SEÇİM

Erken seçim başlığına dair de görüşlerini kamuoyu ile paylaşan Kemal Kılıçdaroğlu "Türkiye'nin temizlenmesi, kirlilikten arınması, temiz bir devlet yapısının ortaya çıkması lazım. Bunun tek yolu var, seçim. Gideceğiz seçime." ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (1)
Ahmet 2 gün önce
Yenilen pehlivan güreşe doymaz miş

Gelişmelerden Haberdar Olun

@