Kılıçdaroğlu: İradesini Saraya İpotek Etmiş Birisi Hükümeti Kuramaz

-CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Adana’da konuştu. Kılıçdaroğlu, “Bizim bu ülkeye b...

Haberler 17.10.2015, 13:05
Kılıçdaroğlu: İradesini Saraya İpotek Etmiş Birisi Hükümeti Kuramaz

-CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Adana’da konuştu. Kılıçdaroğlu, “Bizim bu ülkeye borcumuz var, gençlere borcumuz var, emekliye borcumuz var, bu ülkede yaşayan toplumun her kesimine borcumuz var. Borçlarımızı yerine getirmek istiyoruz. Daha güzel bir Türkiye için, yaşanacak bir Türkiye için çaba harcıyoruz. Destek ve yetki istiyorum” dedi.

ADANA (ANKA) - CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu “7 Haziranda seçimlere gittik. Seçimlerden sonra Sayın Davutoğlu’na görev verdiler. Hükümeti kuramadı. İradesini saraya ipotek etmiş birisi zaten hükümeti kuramaz” dedi. Kılıçdaroğlu Adana’da halka “Destek ve yetki istiyorum” diye seslendi.

Kılıçdaroğlu Adana’nın Ceyhan ilçesindeki mitingde vatandaşlara seslendi. Terör bir taraftan yoksulluk bir taraftan güçlü bir ülke olacakken kaygılar taşındığını belirten Kılıçdaroğlu, “ ‘Ne olacak bu memleketin hali’ diyoruz. 13 yıldır iktidardalar ülkeyi tek başlarına yönetiyorlar, ülkeyi ne hale getirdiler gördünüz. 78 milyon vatandaşıma sesleniyorum, bu ülkede huzur mu istiyorsunuz? Bu ülkede işsizlik olmasın mı istiyorsunuz? Siz bu ülkede analar ağlamasın mı istiyorsunuz? Terör olmasın mı istiyorsunuz? O zaman bir tek yolu var bu işin 1 Kasım’da sandığa gideceğiz ve CHP’ye oy vereceğiz” dedi.

-“İRADESİNİ SARAYA İPOTEK ETMİŞ BİRİSİ HÜKÜMETİ KURAMAZ”-

Kılıçdaroğlu “7 Haziranda seçimlere gittik. Seçimlerden sonra Sayın Davutoğlu’na görev verdiler. Hükümeti kuramadı” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, “ İradesini saraya ipotek etmiş birisi zaten hükümeti kuramaz” ifadesini kullandı.

-“BU ÜLKEYE BORCUMUZ VAR”-

Kılıçdaroğlu “Bizim bu ülkeye borcumuz var, gençlere borcumuz var, emekliye borcumuz var, bu ülkede yaşayan toplumun her kesimine borcumuz var. Borçlarımızı yerine getirmek istiyoruz. Daha güzel bir Türkiye için, yaşanacak bir Türkiye için çaba harcıyoruz. Destek ve yetki istiyorum” dedi.

-“BEN YETKİYİ SARAYDAN DEĞİL HALKTAN İSTERİM”-

Kılıçdaroğlu CHP’nin ağlayıp sızlanacağı sanısına kapılanlar olduğunu bildirdi. “Ben yetkiyi saraydan değil halktan isterim” şeklinde konuşan Kılıçdaroğlu, çiftçinin sorunlarına da  değindi. Kılıçdaroğlu, her zaman her yerde çiftçiyi desteklediğini belirterek, “Derdinizi çözeceğiz, alın terinizin güvencesini Cumhuriyet Halk Partisi” verecek ifadelerini kullandı.

-“MAZOTU 1 LİRA 80 KURUŞTAN VERECEĞİZ”-

CHP Lideri Kılıçdaroğlu “Türkiye neden dünyanın en pahalı mazotunu kullanıyor? Çiftçi kardeş sözümüz söz, mazotu 1 lira 80 kuruştan vereceğiz. Mazotunu alıp güle oynaya tarlaya gideceksin düğünü derneğini sonbaharda huzur içinde yapacaksın” vaadini yineledi.

-“İŞSİZLİĞİ BİTİRECEĞİZ”-

Üniversiteyi bitiren fidan gibi gençler kahve köşelerinde neden süründüğünü ifade eden Kılıçdaroğlu, “Söz veriyorum üreten bir Türkiye olacağız, herkesin ürettiği kazandığı bir Türkiye olacağız” dedi. Kılıçdaroğlu emeklilere de bayramlarda bir maaş ikramiye vereceğini belirtti.

-“TERÖRÜ BİTİRECEK OLAN PARTİ CUMHURİYET HALK PARTİSİDİR”

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Milletin bütünlüğünü, vatanın bölünmezliğinin en büyük güvencesini verecek olan parti CHP’dir. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin kurucu partisidir” dedi.

-“DAVUTOĞLU SARAY İÇİN ÇALIŞIR, KILIÇDAROĞLU HALK İÇİN ÇALIŞIR”-

Siyaset zenginleşme aracı değil, siyaset halka hizmet etmektir. Davutoğlu saray için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır” diyen Kemal Kılıçdaroğlu, tüm vatandaşları oy kullanmaya davet etti. Konuşmasının sonunda barış güvercinleri uçuran CHP Lideri daha sonra esnaf ziyaretinde bulundu. (ANKA)

(SER/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@