Kılıçdaroğlu, Ecevit'i Mezarı Başında Andı

ANKARA (ANKA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Başbakanlardan Merhum Bülent Ecevit&rsquo...

Haberler 05.11.2015, 12:20
Kılıçdaroğlu, Ecevit'i Mezarı Başında Andı

ANKARA (ANKA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Başbakanlardan Merhum Bülent Ecevit’i ölümünün 9. yılında mezarı başında andı.

Kılıçdaroğlu, Ecevit için kabri başında düzenlenen anma törenine katıldı. Ankara’daki Devlet Mezarlığındaki törende konuşan Kılıçdaroğlu, “Bülent Ecevit’e vatandaşlarımız, devlet adamları, siyasetçiler, bilim adamları pek çok unvan verdiler ama ona en yakışanı ‘halkçı Ecevit’ti. Bütün siyasal yaşamı bu ülkenin iyiliğine, insanların refah içinde yaşamasına adadı. Mücadelesini hep bu noktaya odakladı. Türkiye’nin çıkarlarını korudu. Uluslararası arenada zaman zaman kendisine yöneltilen hiç bir baskıya boyun eğmedi. Onun tek ideali vardı, Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye’sini çağdaş uygarlıkla bütünleştirmek” dedi.

-“HİÇBİR ZAMAN YILMADI”-

Ecevit’in siyasal yaşamında zaman zaman inişleri, çıkışları olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, “Ama hiçbir zaman yılmadı. Onun idealleri vardı, gelecek öngörüsü vardı ve bunları gerçekleştirmek için olağanüstü bir çaba harcadı. Biz CHP olarak, eski genel başkanımızı rahmetle ve minnetle anıyoruz. Onun düşünceleri, ilkeleri elbette ki yolumuz aydınlatıyor, bundan sonra da aydınlatmaya devam edecek” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu daha sonra,  törene katılan DSP Genel Başkanı Masum Türker ile birlikte Ecevit’in mezarına karanfil attı. Törene, TBMM CHP Grup Başkanvekilleri Levent Gök, Özgür Özel, Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ile CHP Ankara Milletvekilleri ile DSP yöneticileri de katıldı. (ANKA)

(GO/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@