Kılıçdaroğlu: Ecevit, Sosyal Demokrasi Devrimini Yaparak Cumhuriyet'i Taçlandırdı

ANKARA (ANKA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eski CHP Genel Başkanı ve Başbakan Bülen...

Haberler 04.11.2015, 19:55
Kılıçdaroğlu: Ecevit, Sosyal Demokrasi Devrimini Yaparak Cumhuriyet'i Taçlandırdı

ANKARA (ANKA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eski CHP Genel Başkanı ve Başbakan Bülent Ecevit’i vefatının 9. yılında anarak, “Bu ülkede yaşayan bütün insanların özgür, mutlu ve refah içerisinde yaşaması için görkemli adımlar attı. Sosyal demokrasi devrimini yaparak Cumhuriyet’i taçlandırdı. Hayatını ülkemize adadı” dedi.

Kılıçdaroğlu, Ecevit’in vefatının 9. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Ecevit’in büyük haksızlıklar karşısında sessiz kalmadığını, her zaman halkın ve mazlumların yanında olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şunları ifade etti:

“Herkes sustuğunda o susmadı, herkes durduğunda o durmadı. Herkes ‘Kaybettik’ derken, o demokrasi mücadelesine büyük bir inançla devam etti. Dağlara, taşlara ‘Karaoğlan’ yazıldığında kibre kapılmadı, 12 Eylül’ün acı günlerinde yolundan dönmedi. Güçlülerin karşısında diz çökmedi, güç kendi eline geldiğinde kimseye zulmetmedi, adalet çizgisinden asla sapmadı. ‘Ne ezen, ne ezilen, insanca hakça bir düzen’ dedi. Bu ülkede yaşayan bütün insanların özgür, mutlu ve refah içerisinde yaşaması için görkemli adımlar attı. Sosyal demokrasi devrimini yaparak Cumhuriyet’i taçlandırdı. Hayatını ülkemize adadı. Bülent Ecevit, bu ülkede yaşayan bütün insanlara bir örnektir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu örneğin izinde yürümeye devam edeceğiz. Birinci sınıf bir demokrasi kurmak, sosyal adaleti sağlamak, huzur içerisinde bir Türkiye kurmak için kararlılıkla çalışacağız. Ne kibre kapılacağız, ne umutsuzluğa yenileceğiz. Her gün yepyeni bir heyecan ve azimle Türkiye’yi bir yeryüzü cenneti yapmak için yolumuza devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, 5 Kasım 2006 tarihinde kaybettiğimiz Başbakanımız ve Genel Başkanımız Bülent Ecevit’i, vefatının yıldönümünde rahmetle anıyor, örnek kişiliği, zarafeti, nezaketi ve düşünceleriyle bize bıraktığı büyük miras için şükranlarımı sunuyorum.” (ANKA)
(HM/AYÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@