Kılıçdaroğlu: Çocuklarımızı düşünmüyor vakfı düşünüyor

Ümit KOZAN - Hakime TORUN / ANKARA () - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Karaman'daki çocuk istismarına ilişkin Kılıçdaroğlu, "Çocuklarımızı düşünmüyor. Vakfı düşünüyor. Sanane...

Haberler 29.03.2016, 14:16
Kılıçdaroğlu: Çocuklarımızı düşünmüyor vakfı düşünüyor
 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Karaman'daki çocuk istismarına ilişkin Kılıçdaroğlu, "Çocuklarımızı düşünmüyor. Vakfı düşünüyor. Sanane vakıftan kardeşim. Bırak onu savcı araştırıyor zaten. Sen o çocukları o hale nasıl getirdi? Onun hesabını vereceksin. Bu yurtları kim açtı bunun hesabını vereceksin. Bunun hesabını vermiyor. Çocuklara da sahip çıkmıyor. Yav utan utan. Bir de sen annesin, annesin nasıl böyle bir dil kullanabilirsin?" dedi. Terörün bir insanlık suçu olduğunu, ortak tavır alınması gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, Pakistan'daki terör saldırısına ilişkin, "Pakistan'ın bizim için ayrı bir özelliği var. Milli Kurtuluş Savaşı sorasında Pakistanlılar para toplayarak Mustafa Kemal Atatürk'e maddi destekte bulunmuşlardır. Bizim Ulusal Kurtuluş Savaşımızda Pakistanlıların da alın teri vardı. Acılarını yürekten paylaşıyoruz. Üzerimize düşen görev varsa da yapmaya hazırız" diye konuştu.
"AHLAKİ DEĞERLERİMİZDE OLAĞANÜSTÜ BİR YOZLAŞMA VAR"
Kılıçdaroğlu, "Ahlaki değerlerimizde olağanüstü bir yozlaşma var. Ahlakı neredeyse çöp sepetine attı. Ahlaklı insanın suçlandığı bir sürecin içine girdiniz. Toplumda ciddi bir yozlaşma var. bütün bunların tamamı üzülerek söylüyorum Müslümanlık adına yapılıyor. Müslümanlık böyle bir şey değildir. Şiddet, hırsızlık, ahlaksızlık asla değildir. Sevgi ve hoşgörü üzerine inşa edilmiştir Anadolu Müslümanlığı. Mevlana'dır bizim yol arkadaşımız. Hacı Bektaş-i Veli'dir bizim yol arkadaşımız" dedi.
"ÇOCUKLARIMIZI DÜŞÜNMÜYOR VAKFI DÜŞÜNÜYOR"
Karaman'daki çocuk istismarına ilişkin Kılıçdaroğlu, "Uyuşturucudaki artış 2007-2015 yılları arasında yüzde 678. Okulların kantinlerinde neredeyse bonzai satılacak. Araştırma önergesi verdik bu çocuklar bizim çocuklarımız. Yazık günah sahip çıkmamız lazım. araştırma önergelerimiz iktidar partisi tarafından reddedildi. Çocuk istismarında artış yüzde 434. Bir toplumdaki yozlaşmayı bundan daha iyi anlatılmaz. En son Karaman'daki olay, herkesin bildiği ama çözenle gizlediği bir olay. Biz hemen milletvekillerimizi gönderdik çocukları, ailelerini koruyun dedik. 2 gerçek çıktı ortaya o yurtların kime ati olduğunu korkudan hiç kimse söylemiyor. Valisi, kaymakamı, emniyet müdürü söyleyemiyor. Yurtlar kimin kimse söyleyemiyor. İkinci gerçek, dernekler ve vakıflar, ilk ve ortaöğrenim düzeyinde yurt açamazlar. Çünkü yasak. Yasaksa bu yurtları, kimin izini ile açtılar? Kim izin verdi? Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı açıklama yapıyor. Açıklamasında, 'Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön palan çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz' dedi. Çocukları düşünmüyor, çocuklarımızı düşünmüyor. Vakfı düşünüyor. Sanane vakıftan kardeşim. Bırak onu savcı araştırıyor zaten. Sen o çocukları o hale nasıl getirdi? Onun hesabını vereceksin. Bu yurtları kim açtı bunun hesabını vereceksin. Bunun hesabını vermiyor. Çocuklara da sahip çıkmıyor. Yav utan utan. Bir de sen annesin, annesin nasıl böyle bir dil kullanabilirsin?" diye konuştu.  
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@