Kılıçdaroğlu Çağrıda Bulunmuştu! TBMM Başkanı Şentop Her Ay 10.000 Dolar Alan Siyasetçi Açıklansın

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Sedat Peker tarafından iddia edilen ve Süleyman Soylu tarafından da yanıt verilen 10.000 dolar alan siyasetçi konusunda açıklamalarda bulundu. Şentop konuşmasında 10.000 Dolar alan siyasetçinin açıklanmasını istedi.

Kılıçdaroğlu Çağrıda Bulunmuştu! TBMM Başkanı Şentop Her Ay 10.000 Dolar Alan Siyasetçi Açıklansın

Suç örgütü lideri Sedat Peker tarafından yayınlanan videolarda yer alan bazı iddialar üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarda bulunmuştu. Bu dönemde gündeme gelen 10.000 dolar alan siyasetçi iddiası, siyasi gündemde yer almaya devam ediyor. 

KILIÇDAROĞLU'NDAN AÇIKLAMA GELMİŞTİ

Son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarda bulundu "10 bin dolar alan siyasetçi" konusuna yeni bir değerlendirmede TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan geldi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Toplantısında yapmış olduğu konuşmasında, 10 bin dolar alan siyasetçi konusuna bir yer ayırmış ve bu konuda dikkat çeken bazı ifadeler kullanmıştı. Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Sedar Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçi" iddiasına değinmiş ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop'a bir çağrıda bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu o konuşmasında "TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bu kara gölgeyi kaldırmak zorundadır. Şentop bu 10 bin dolar konusuna sessiz kalamaz. Sessiz kalıyorsa 'acaba o da mı alıyor' diye sorulur" demişti. 

MUSTAFA ŞENTOP O İDDİALARA YANIT VERDİ

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kemal Kılıçdaroğlu tarafından gelen çağrının ardından "10 bin dolar siyasetçi" konusunda bir açıklamada bulundu. 

Açıklamasının başında Kemal Kılıçdarığlu'nun ifadelerinde sorunun ötesinde, kendisini itham eden bir iftirada bulunduğunu söyleyen Şentop "Yalan olduğunu bildiği halde böyle bir ithamda bulunmuştur. Bu kişinin siyasi bunaklık içerisinde olduğu veya bilerek kasten yapıyor ise bunun haysiyetsizlik ve ahlaksızlık olduğunu söyledim" ifadelerine yer verdi. 

Şentop konuya dair konuşmasının sonunda ise bu soruya yanıt verecek kişinin kendisi olmadığını, sorunun muhattabı olduğunu ve kendisinin de '10 bin dolar alan kimdir?' açıklansın dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@