Kılıçdaroğlu: Atatürk'ün Bize Bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti Çağdaş Dünyada Hak Ettiği Yere Yükselecektir

ANKARA(ANKA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk’&...

Haberler 09.11.2015, 18:20
Kılıçdaroğlu: Atatürk'ün Bize Bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti Çağdaş Dünyada Hak Ettiği Yere Yükselecektir

ANKARA(ANKA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk’ün vefatının 77 yılı nedeniyle yayımladığı mesajında, “Atatürk’ün bizlere bıraktığı en büyük miras olan Türkiye Cumhuriyeti, birlik, beraberlik ve bütünlük içinde özgürlüklerine sahip çıkan vatandaşlarımızın kararlılığıyla sonsuza kadar yaşayacak, çağdaş dünyada hak ettiği yere yükselecektir” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 77 yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, önderimiz ve başta mazlum milletler olmak üzere tüm dünyaya örnek olmuş büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 77. yılında saygı, rahmet ve giderek büyüyen bir özlemle anıyoruz” dedi.

 

-“TÜRKİYE CUMHURİYETİ, ÖZGÜRLÜKLERİNE SAHİP ÇIKAN VATANDAŞLARIMIZIN KARARLILIĞIYLA SONSUZA KADAR YAŞAYACAK”-

 

Atatürk’ün ilke ve devrimleri, bölgelerinde ve dünyadaki huzur, barış, istikrar arayışlarına ışık tuttuğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, “Daha iyi bir yaşam kurma azmiyle çağdaşlaşmak için mücadele eden bütün halklar, Atatürk’ün mücadelesinden ilham almaya devam etmektedir. Bu bağlamda 10 Kasım sadece Mustafa Kemal Atatürk'ü anma günü değil,  O’nun eserlerini geliştirerek geleceğe taşıma azmimizi yinelediğimiz bir gündür. Yolumuzu da, kendisinin akıl ve bilimi temel alan düşünce sistemi aydınlatmakta, karşılaştığı bütün güçlükleri yenmesini bilen direnci, bize güç vermektedir” ifadelerini kullandı.

Atatürk’ün, “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” dediğini anımsatan Kılıçdaroğlu, “Atatürk’ün fikir ve ideallerinin ışığında, onurlu bir gelecek, huzurlu bir toplum ve kimsesizlerin kimsesi olan bir Cumhuriyet hedefimizi gerçekleştireceğimize olan inancımız tamdır. Atatürk’ün bizlere bıraktığı en büyük miras olan Türkiye Cumhuriyeti, birlik, beraberlik ve bütünlük içinde özgürlüklerine sahip çıkan vatandaşlarımızın kararlılığıyla sonsuza kadar yaşayacak, çağdaş dünyada hak ettiği yere yükselecektir. Bu inançla, Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla selamlıyor ve sonsuza kadar emanetlerinin bekçisi olacağımıza söz veriyorum” açıklamasında bulundu. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@