Kesk Üyelerine Yumurtalı Saldırı

RİZE'de yaptıkları açıklama ile Güneydoğu Anadolu'da bazı il ve ilçelerde yaşanan olaylara tepki gösteren Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyeleri, yumurtalı saldırıya uğradı.

Haberler 29.12.2015, 15:04
Kesk Üyelerine Yumurtalı Saldırı

(DHA) - RİZE'de yaptıkları açıklama ile Güneydoğu Anadolu'da bazı il ve ilçelerde yaşanan olaylara tepki gösteren Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyeleri, yumurtalı saldırıya uğradı.

Rize Devlet Hastanesi poliklinik girişi önünde toplanan KESK üyeleri, 'Savaşa karşı barışı savunacağız' pankartları açtı. Polisin güvenlik önlemi aldığı etkinlikte konuşan KESK temsilcisi Ümit Günaydın, Güneydoğu'da yaşanan olaylara ve sokağa çıkma yasaklarına tepki gösterdi. Halkları geri dönülmez şekilde kaosa sürükleyen gelişmelere seyirci kalamayacaklarını belirten Günaydın şöyle konuştu:

"7 Haziran seçimleri sonrası yeni baskıcı ve otoriter bir sistem kurmak için savaş ve çatışmalardan medet uman siyasi iktidar içeride ve dışarıda savaş konseptini tırmandırarak yükseltmeye başladı. Türkiye’de barış düşmanları ile savaşa tapanlar birleşmiş durumda. Türkiye’de savaş karşıtları, savaşa, çatışmalara ve katliamlara, bir halkın kendi ülkesinde sığınmacı yapılmasına karşı çıkmadıkça barış olmayacak."


YUMURTA DOKTORUN BAŞINA GELDİ

Bu sırada ülkücü oldukları ileri sürülen yapan 10 kişilik grup, ellerindeki yumurtaları KESK üyelerine atarak,  'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganları atmaya başladı. Yumurtalardan biri, KESK üyesi Dr. Süphan Tunç'un başına isabet etti. KESK üyeleri de protestocu gruba, 'Kimse ölmesin diye biz buradayız' sözleriyle karşılık verdi. 

Polisin müdahalesi ile uzaklaştırılan grup 'Vatana ihanet etme. Yeşili sev, doğayı koru' yazılı döviz açtı, sonra da 'Kahrolsun PKK' sloganları atarak uzaklaştı. KESK üyeleri de basın açıklamasını sonlandırdı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@