Keşan’da vatandaşlar emniyet önünde toplandı

EDİRNE’nin Keşan İlçesi’nde Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan yaklaşık bin kişi darbe girişimini protesto etti. Vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ile kortej oluşturarak hükümet lehine...

Haberler 16.07.2016, 02:47
Keşan’da vatandaşlar emniyet önünde toplandı
EDİRNE’nin Keşan İlçesi’nde Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan yaklaşık bin kişi darbe girişimini protesto etti. Vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ile kortej oluşturarak hükümet lehine sloganlar atarak caddelerde yürüyüş yaparken, camilerde önce sela daha sonra ise ezan okundu.

Hükümet yetkililerinin, 'askerin içinden bazı grupların kalkışması' diye tanımladığı hareketliliğin ardından Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli tüm personel göreve çağrıldı. Polis, emniyet ve hükümet konağı önünde geniş güvenlik önlemi alırken, yaşananlara tepki gösteren yaklaşık bin kişi Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. Vatandaşlar, burada İstiklal Marşı’nı okuduktan sonra, ‘Asker kışlaya’ sloganı attı. Yoldan geçen araçlarda korna çalarak gruba destek verdi. Camilerde ise önce sela daha sonra ezan ve dualar okundu. Kurtuluş Caddesi üzerinde bulunan Keşan 4’ncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı ve İlçe Jandarma Komutanlığı binaları önünde ise yoğunluk gözlenmedi. Vatandaşların emniyet önünde bekleyişi sürüyor.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@