Kemalist Liseliler Platformu, Ölümünün 77'nci Yılında Atatürk'ü Yürüyüşle Andı

DENİZLİ'de Kemalist Liseliler Platformu üyesi öğrenciler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, ölümün 77'nci yılında düzenledikleri yürüyüşle andı. 

Haberler 10.11.2015, 21:19
Kemalist Liseliler Platformu, Ölümünün 77'nci Yılında Atatürk'ü Yürüyüşle Andı
(DHA) - DENİZLİ'de Kemalist Liseliler Platformu üyesi öğrenciler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, ölümün 77'nci yılında düzenledikleri yürüyüşle andı. 

Delikliçınar Meydanı'nda bir araya gelen Kemalist Liseliler Platformu üyesi yaklaşık 200 öğrenci, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü andı. Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni okuyan liseliler, buradan Bayramyeri'ndeki Atatürk Etnografya Müzesi'ne yürüdü. Ellerinde Türk Bayrakları ve Atatürk posteriyle yürüyen liseliler, 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz', 'Atatürk'ün ordusu, şeriatın korkusu', '10 Kasım yas değil, mücadele günüdür' sloganlarını attı. Müze önünde Atatürk için bir dakikalık saygı duruşunda bulunan grup İstiklal Marşı'nı okudu. Daha sonra grup adına basın açıklamasını okuyan Eren Perizan, Atatürk gençliğinin görev başında olduğunu belirterek, "Mustafa Kemal Atatürk bizden ayrılışının 77'nci yıldönümünde unutmamalıyız ki bedenen ölmüştür, fakat ruhu ve fikirleriyle daima bizi aydınlatacak, yol gösterecektir. Bugünün Türkiye'sine baktığımızda gericilerin ve yobazların cumhuriyeti yıkma ve Kemalizm'i çürütme çabalarını görüyoruz. Biz Bursa Nutku'ndan aldığımız görevle Türk gençleri olarak cumhuriyetin ve devrimlerinin sahibi ve bekçisiyiz" dedi. Öğrenciler basın açıklamasının ardından dağıldı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@