Kemal Kılıçdaroğlu'ndan flaş seçim açıklaması! Seçim için yüksek ihtimalle o tarihte olacak dedi

Ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu bu sabah saatlerinde Halk Tv'de İsmail Küçükkaya'nın programına katılarak gündeme dair merak edilen sorulara yanıt verdi. Kemal Kılıçdaroğlu'ndan flaş seçim açıklaması! Seçim için yüksek ihtimalle o tarihte olacak dedi

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan flaş seçim açıklaması! Seçim için yüksek ihtimalle o tarihte olacak dedi

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan flaş seçim açıklaması! Seçim için yüksek ihtimalle o tarihte olacak dedi - Ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu bu sabah saatlerinde Halk Tv'de İsmail Küçükkaya'nın programına katılarak gündeme dair merak edilen sorulara yanıt verdi. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında erken seçim için olası tarihi açıkladı. Kemal Kılıçdaroğlu açıklamasında "Seçim büyük ihtimalle mayıs ayı içinde olabilir, bizim için fark etmez" diye konuştu.

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV ekranlarında başarılı gazeteci İsmail Küçükkaya'nın sunmuş olduğu "Yeni Bir Sabah" isimli programa konuk oldu.

SEÇİM İÇİN OLASI TARİH

İsmail Küçükkaya gündeme dair merak edilenleri sorarken en önemli soruyu CHP liderine yöneltti. Küçükkaya'nın "Seçim ne zaman yapılacak?" sorusuna Kemal Kılıçdaroğlu "Büyük ihtimalle mayıs ayı içinde olabilir, bizim için fark etmez" yanıtını verdi.

İşte CHP liderinin açıklamalarından satır başları..

"Dün aldığımız kararlar var. Seçime de az kaldı. Topluma vereceğimiz hedefler var, yapacağımız çalışmalar var. Bu çalışmaların topluma aktarılması lazım. Dün iki önemli karar aldık. Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçişin yol haritası ve ülkemizin temel politik alanları. Örneğin, tarım, eğitim, bilim teknik... Bu konuda da çalışmalar yapılıyor. Bu biraz daha uzun vadeli bir çalışma olacak.

Allah nasip eder de iktidar olduğumuzda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Hiçbir evde yoksulluk emaresi dahi olmayacak. Yok elektriği kesildi, yok doğal gazı kesildi... Bu ortaçağ anlayışını bitireceğiz. Öyle bir düzen getireceğiz ki, kime isterse oy versin yatağa aç girmesin.

Bütün suçları bizim sırtımıza yüklüyorlar. Türkiye'nin buradan çıkması lazım. Seçimlerden önce "Sakın ha CHP'ye oy vermeyin, yardımlar kesilecek" diye propagandasını yaptılar. Tam tersine yardımlar arttı ve daha insani koşullarda yapıldı."

Kamu Gündemi'ni takip edin: INSTAGRAM için tıklayın TWİTTER için tıklayın

SONRAKİ HABER