Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanlığı açıklaması! 'Sürpriz aday çıkabilir mi?' sorusuna sürpriz yanıt verdi!

2023 yılında yapılması beklenen Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları çok konuşuldu. Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorularına ne yanıt verdi? İşte detaylar...

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanlığı açıklaması!

Katıldığı bir canlı yayında Cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında açıklamalara yer veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sorulan sorulara da yanıt verdi. Verdiği yanıtlarla çok konuşulacak olan Kemal Kılıçdaroğlu 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimi hakkında neler söyledi?

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için uzun süredir görüşme yapan altılı masa ile ilgili ortak bir fikir alacaklarını dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında düşüncelerini paylaştı. Soruların sorulara da yanıt veren Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanıtları gündeme geldi. 

Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanlığı Açıklaması!

&'lı masa ile fikir birliği yapacaklarını dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı canlı yayında kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Kanal 23 ve Kanal Fırat ortak canlı yayınına katılan Kemal Kılıçdaroğlu gündeme dair açıklamalarda bulundu. Uzun süredir bir tartışma haline gelen Cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında da konuşan Kemal Kılıçdaroğlu neler söyledi?

Açıklamalarında Millet İttifakı hakkında konuşulan iddialar karşısında 'Millet İttifakı dağılıyor, masanın altında HDP var, masanın yan tarafında şu var, öbür tarafında şu var, yok birbirine girdiler… Bunların tamamı fasa fiso. Yok öyle bir şey. Biz sadece gülerek bunları okuyoruz. Bunların hiç gerçek payı yok' diyen Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı adaylığı noktasında sorulan 'sürpriz' sorusuna da yanıt verdi. 

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanlığı açıklaması! 'Sürpriz aday çıkabilir mi?' sorusuna sürpriz yanıt verdi!

Programda sunucuların 'Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayını belirledi mi?' sorusuna yanıt veren Kemal Kılıçdaroğlu 'Eğri oturup doğru konuşalım. 6 lider bir aradayız. Daha henüz Türkiye'nin bütün sorunlarını masaya yatırmış değiliz. Önce parlamenter sistemi masaya yatırıp, bunu nasıl çözeceğimizi, adaleti nasıl getireceğimizi, yolsuzlukları nasıl önleyeceğimizi, geldiğimiz zaman hemen süratli bir şekilde hasar tespit komisyonu kuracağımızı, hemen arkasından ekonomik sosyal konseyi toplayacağımızı, strateji planlama teşkilatını kuracağımızı bunlarla ilgili kararlarımızı aldık. Diğer kararlar da var. Seçim güvenliğini nasıl sağlayacağız? Açık söylemek gerekirse biz bu hükümete güvenmiyoruz. Sandıkların başında görev alan arkadaşların güven içinde görevlerini yapmaları, bunların eğitilmeleri gerekiyor. Suriyeli mülteciler var. Bunları nasıl göndereceğiz? Bu konuda da oturup konuşmamız lazım' dedi. 

Cumhurbaşkanı Olacak Kişinin Kriterleri

Soruları yanıtlayan Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olması gereken kişide barınması gereken kriterleri de söyledi. 'Cumhurbaşkanlığına aday olacak mısınız?' sorusu karşısında Kılıçdaroğlu Arkadaşlarımız bunu söyleyebilirler tabii ki. Sonuçta her parti kendi liderini cumhurbaşkanı adayı olarak görmek ister. Ama biz akılcı davranıyoruz. 6 lider bir aradayız, akılcı politikalar üreteceğiz. O akılcı politikalarla yolumuza devam edeceğiz. 6 lider kader birliği yaptık, parti için değil, Türkiye için yaptık. Seçeceğimiz lider egosuna teslim olmayan bir lider olacak. Verdiği sözü tutacak, alt alta yazılan vaatlerin altına imzayı atacak, liderlere karşı o yükümlülüğü yerine getirecek ve bunu kamuoyuna deklere edecek. Devlet çarkı o kadar bozuldu ki, yeniden inşa sürecinde akılcı politikalar gerekiyor.' yanıtını verdi.