Kazı Kazan nedir, nasıl oynanır?

Türkiye'de bugün kazı kazan şans oyunundan 2 milyon TL kazanan vatandaşın haberleri sonrasında milyonlar oyunun ne olduğunu ve nasıl oynanacağını araştırmaya başladı. Kazı Kazan nedir, nasıl oynanır?

Kazı Kazan nedir, nasıl oynanır?

Kazı Kazan nedir, nasıl oynanır? Türkiye'de bugün kazı kazan şans oyunundan 2 milyon TL kazanan vatandaşın haberleri sonrasında milyonlar oyunun ne olduğunu ve nasıl oynanacağını araştırmaya başladı. Yıllardır şans oyunları arasında yer alan kazı kazanda vatandaşlar belirli ücretler ödeyerek demir para ile kağıdın üzerinde yer alan sürpriz kutucukları temizliyor. Temizlemelerinin ardından çıkan rakamlar sonrasında ise ne kadar para kazanacaklarını öğrenen kişiler bu süreçte ufak miktarlardan başlayarak yüksek miktarlara kadar ulaşan rakamları kazanabiliyor.

KAZI KAZAN NEDİR?

Kazı kazan kartı, bir veya daha fazla alanın opak bir kaplamanın kazınmasıyla ortaya çıkarılabilen gizli bilgiler içerdiği, genellikle PIN'leri gizlemek için ince kart stoğundan veya plastikten yapılmış yarışmalar için tasarlanmış bir karttır.

KAZI KAZAN NASIL OYNANIR?

Milli Piyango resmi internet sayfasında yer alan bilgilere göre kazı kazan oyununun nasıl oynandığı haberimizde yer alıyor.

  • Her bir bilet seçeneği için Sisal Şans, biletlerin hangi tarihten itibaren satın alınabileceğini belirler.
  • Oyuncular oyuna bilet satın almak suretiyle katılırlar. Bilet fiyatı, bilet seçeneğine göre tespit edilir.
  • Oyuncular, biletin üzerinde bulunan alan veya alanları kazıyarak ya da açarak belirli sayıda aynı rakam, tutar, şekil, figür, motif ve benzerlerinin bulunması halinde oynadıkları biletin kazandırıp kazandırmadığını anında öğrenebilirler.
  • Her bilet seçeneği için Sisal Şans, Son Satış Tarihi belirleyebilir ve biletler bu tarihten sonra satılamaz. Herhangi bir bilet seçeneğinin satışının sona erdirilmesine karar verilmesi durumunda  belirlenen Son Satış Tarihi Sisal Şans Web sayfasında yayınlanacaktır. İkramiyeler Son Satış Tarihinden itibaren bir yıl içinde alınabilir.