Kazaya Müdahale Eden Ekiplere Tır Çarptı: 1'i İtfaiye Eri 2 Ölü, 6 Yaralı

KAYSERİ’de kontrolden çıkarak, bariyerlere çarpan minibüs sürücüsünü sıkıştığı yerden kurtarmak isteyen itfaiye, polis ve sağlık ekipleri ile 2 araca TIR çarptı. Kazada, 1'i itfaiye eri 2 kişi öldü; 1’i polis, 3'ü sağlık çalışanı toplam 6 kişi yaralandı.

Haberler 06.12.2015, 19:59
Kazaya Müdahale Eden Ekiplere Tır Çarptı: 1'i İtfaiye Eri 2 Ölü, 6 Yaralı

(DHA)- KAYSERİ’de kontrolden çıkarak, bariyerlere çarpan minibüs sürücüsünü sıkıştığı yerden kurtarmak isteyen itfaiye, polis ve sağlık ekipleri ile 2 araca TIR çarptı. Kazada, 1'i itfaiye eri 2 kişi öldü; 1’i polis, 3'ü sağlık çalışanı toplam 6 kişi yaralandı.

Kaza, Kayseri-Sivas karayolundaki Melikgazi ilçesi Yeşilyurt Mahallesi’nde dün gece meydana geldi. 53 yaşındaki Salih Bulut yönetimindeki 40 DF 330 plakalı minibüsün kontrolünü yitirince, araç bariyerlere çarptı. Yoldan geçenlerin ihbarı üzerine jandarma, polis, itfaiye ve sağlık ekipleri gönderildi. İtfaiye ekipleri sürücüyü sıkıştığı yerden çıkarmaya çalışırken, 27 yaşındaki Yunus Tanrıverdi yönetimindeki 25 SA 447 plakalı TIR, polis, itfaiye ile sağlık ekibi görevlilerine, ardından 38 BH 312 plakalı ambulans ile çalışmalara yardım amacıyla sürücüsünün park ettiği 38 LN 184 plakalı kamyonete çarptıktan sonra durabildi.

İlk kazada yaralı olarak sıkıştığı yerden çıkartılan sürücü Bulut, bu çarpmanın da etkisiyle öldü. Bu sırada itfaiye eri 64 yaşındaki Yaşar Tuncer ile polis memuru 44 yaşındaki Erdoğan Oral, acil tıp teknisyenleri 32 yaşındaki Emine Erbaş ile Bülent  Demir, ambulans şoförü Mustafa Karlı'nın yanı sıra çalışmalara yardım eden 49 yaşındaki Ali Yıldırım ve 54 yaşındaki İbrahim Özer yaralandı.

Yaralılardan itfaiyeci Tuncer, kaldırıldığı Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi’nde tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan sağlık çalışanları Emine Erbaş ile Mustafa Karlı’nın tedavilerinin sürdüğü, sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu bildirildi. Diğer yaralıların iyi olduğu ifade edilirken, TIR sürücüsü de gözaltına alındı.

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği Kayseri İl Başkanı Enes Erken, yaptığı açıklamada "Yaşam ile ölüm arasında ince çizgide duyarlı çalışan sağlık hizmetleri personelleri ölümle yüzleştiler. Böyle üzücü bir olayın yaşanmamasını temenni ederiz" dedi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@