Kazancı Yokuşu'nda anma

78’liler Girişimi ve çeşitli sivil toplum kuruluşları, Kazancı Yokuşu’nda 1 Mayıs 1977’de hayatını kaybedenleri andı. Sivil Toplum Kuruluşları’nın da destek verdiği grup,...

Haberler 28.04.2016, 14:16
Kazancı Yokuşu'nda anma
78’liler Girişimi ve çeşitli sivil toplum kuruluşları, Kazancı Yokuşu’nda 1 Mayıs 1977’de hayatını kaybedenleri andı. Sivil Toplum Kuruluşları’nın da destek verdiği grup, bu yıl 1 Mayıs’ta Bakırköy’deki kutlamalara katılacaklarını açıkladı.

Polisin güvenlik çemberi oluşturduğu ve gelenleri arayarak aldığı Kazancı Yokuşu'nda saat 12.30’da bir araya gelen grup, 1977’de hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşu yaptı. Topluluk ‘Yaşasın 1 Mayıs’ diye slogan attı.
78’liler girişimi İstanbul Sözcüsü Yunus Bircan yaptığı açıklamada;

Taksim Meydanı esasında 1 Mayıs alanıdır. Bu meydanda yıllarca milyonlar, özgürlük şarkıları, direniş ve devrim marşları söylediler. Bu meydan, emeğin, özgürlüğün ve direnişin simgesidir” dedi.

Topluluk daha sonra, 1977’de hayatını kaybedenler için, Kazancı Yokuşu’na karanfil bıraktı.

BOMBA DEDEKTÖR KÖPEĞİ İLE ÖNLEM ALDILAR
Polis çevrede yoğun güvenlik önlemi alırken, basın açıklaması yapılacak alana girenlerin üzerini aradı. Çevrede çevik kuvvet ve TOMA hazır bekletildi. Güvenlik önlemleri kapsamında, bomba kokusuna duyarlı dedektör köpek de kullanıldı.
Türkiye Komünist Hareketi isimli topluluk da Kazancı Yokuşu’nda 1 Mayıs 1977’de hayatını kaybedenleri andı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@