Kazan, şehidi Tunahan Doktur'u uğurladı

HAKKARİ'de töreriistlein yola döşedikleri el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan istihkam er Tunahan Doktur (20), memleketi Ankara'nın Kazan ilçesinde toprağa verildi.

Haberler 29.08.2016, 15:07
Kazan, şehidi Tunahan Doktur'u uğurladı
DHA - HAKKARİ'de töreriistlein yola döşedikleri el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan istihkam er Tunahan Doktur (20), memleketi Ankara'nın Kazan ilçesinde toprağa verildi. Şehidin vakani görevini bitirip, Özel Harekatçı olarak Doğu'da görev yapmak istediği öğrenildi. 

Kazan Kayı Mahallesi Ulucamisi'nde kılınan öğlen namazının ardından cemaatin kalabalık olması nedeniyel cenaze namazı Hamdiye Ünlü İlkokulu bahçesinde kılındı. Cenazeye Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Ankara milletvekilleri Ali Babacan, Emrullah İşler, 4'üncü Kolordu Komutanı Korgeneral Mehmet Faruk Şengün, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kazan Kaymakamı Engin Aksakal, Belediye Başkanı Lokman Ertürk, şehidin ailesi, yakınları ve yaklaşık 5 bin kişi katıldı. 3,5 aylık asker olan Tunahan Doktur'un naaşı, sabaha karşı askeri uçakla Ankara'ya getirildi. Prefabrik işi yapan baba Mustafa Doktur haberi iş dolayısıyla gittiği Kuzey Irak'ta aldı. Gece yarısı uçakla Ankara'ya gelen baba Doktur, oğlunun cenaze törenine yetişti. İki çocuklu ailenin büyüğü olan şehit Tunahan Doktur'un askerlik görevi öncesinde babasıyla birlikte Türkiye'nin çeşitli kentlerinde prefabrik işi yaptığı, annesi Dilber'in ev hanımı olduğu, kardeşi Şevki Mete ise Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi öğretmenliğini bu sene kazandığı öğrenildi. Şehidin naaşı, helallik alınmak üzere baba evine götürüldükten sonra Hamdiye Ünlü İlkokulu bahçesine getirildi. Şehit babası Mustafa Doktur, cenazede metanetini korurken, gözyaşı döken eşini sakinleştirmeye çalıştı.

EN BÜYÜK HAYALİ, ÖZEL HAREKATÇI OLMAKTI

Şehit Doktur'un en büyük hayalinin ise vatani görevinden sonra özel harekatçı olarak Doğu'da görev yapmak olduğu belirtildi. Doktur'un askere giderken sosyal medyada 'Vatani görevimi yapmak için bu gece yola çıkıyorum. Tüm büyüklerimin ellerinden öpüyorum. Arkadaşlarım, kardeşlerim, göremediklerim, unuttuklarım kusura bakmasın, hakkınızı helal edin' yazdığı görüldü. 3 gün önceki paylaşımında ise 'Küçükken hayalim olan Doğu'da askerlik yapmaktı, o mavi bereyi takmaktı. Bu dağları altına üstüne getirmekti. Dualarım, hayalim gerçek oldu. Asker lazım deseler bi 365 daha yapmaya hazırız. Canımızı son damlasına kadar vermeye de. İnşallah bu dağlarda özel harekat, rütbe takıp da gelmek nasip olur. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun tek kaygımız vatandır. Vatan sevgisi anne baba sevgisi kadar doğaldır' diye yazdı. Şehidin akrabası olan Olcay Özcü ise sosyal medyadaki son paylaşıma 'Rütbenin en iyisini taktın yeğen. Türk milleti olarak selam duruyuroz sana, hakkını helal et' diye yazdı.
'3-5 ÇAPULCU İLE BAŞ EDELİM ARTIK'
Şehit babası Mustafa Doktur, cami önündeki bir okul önünde taziyeye gelen Ankara Milletvekili Ali Babacan'a "Biz 15 milyonken bütün bunlara karşı başarmıştık. Bugün bu kadar nüfusumuzla 3-5 çapulcu ile artık baş edelim. Bir oğlum daha var, gerekirse ben de gitmeye hazırım. Ama bu artık 3-5 çapulcu ile baş edelim artık" dedi. Şehit Tunahan Doktur, kılınan cenaze namazından sonra helallik alınıp, tekbir getirilerek askerlerin omuzlarında askeri cenaze aracına kolunlduktan sonra Kazan Şehitliği'nde toprağa verildi.FOTOĞRAFLI
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@