Kayseri\'den Birlikte Diyarbakır\'a Giden Yüzbaşı, Astsubay ve Uzman Çavuş, Birlikte Şehit Oldu

DİYARBAKIR’ın Sur İlçesinde PKK\'lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Piyade Yüzbaşı Yiğit Can Çiğa, Piyade Astsubay üst çavuş Özgür Erdoğan ve Piyade Uzman Çavuş Osman Ateş’in şehadet haberi, aynı birlikte görev yaptıkları Kayseri’ye ulaştı.

Haberler 27.01.2016, 17:46
Kayseri\'den Birlikte Diyarbakır\'a Giden Yüzbaşı, Astsubay ve Uzman Çavuş, Birlikte Şehit Oldu

(DHA) - DİYARBAKIR’ın Sur İlçesinde PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Piyade Yüzbaşı Yiğit Can Çiğa, Piyade Astsubay üst çavuş Özgür Erdoğan ve Piyade Uzman Çavuş Osman Ateş’in şehadet haberi, aynı birlikte görev yaptıkları Kayseri’ye ulaştı. Şehit yüzbaşının Kayseri’deki eşi ve kayınpederine, acı haberi silah arkadaşları verdi.

Kayseri 1'inci Komando Tugayı'na bağlı olarak görev yaparken geçici olarak görev yaptığı Diyarbakır’da şehit düşen Yüzbaşı Yiğit Can Çiğa’nın ailesine, şehadet haberinin verilmesinin ardından, kayınpederi Kasım Kaya’nın, merkez Kocasinan İlçesi Erciyes siteleri Bulvar Apartmanı'nda 3 kattaki dairesinin balkonuna Türk bayrağı asıldı.

Şehit Yüzbaşı’nın eşi Nadiye Çiğa’nın 2 ay önce bir kız bebeği dünyaya getirdiği ve adını ‘Ahsen’ koydukları öğrenildi. Yüzbaşı Çiğa’nın Güneydoğu’ya göreve giderken eşi ve çocuğunu kayınpederinin evine getirdiği kaydedildi. Şehadet haberi üzerine kayınpederinin evine gelen yakınları, gözyaşlarına boğuldu.

Bu arada şehit yüzbaşının baba ocağı Mersin’deki ailesine, bugünkü aynı çatışmada şehit olan astsubay üst çavuş Özgür Erdoğan’ın Sivas’ın Divriği ve İzmir’deki ailelerine ve şehit uzman çavuş Osman Ateş’in Tokat’ta oturan ailesine de şehadet haberleri iletildi.

Kayseri 1'inci Komando Tugayı'ndan Güneydoğu’ya iç güvenlik harekatı çerçevesinde geçici olarak gönderilen 3 şehidin 3'üncü taburda ve yüzbaşı Yigit Can Çiğa’nın komutasında yan yana görev yaptıkları ifade edildi.

MERSİN'DEKİ BABA EVİNE ATEŞ DÜŞTÜ


Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan 33 yaşındaki Piyade Yüzbaşı Yiğit Can Çiğa'nın Mersin'deki baba evine ateş düştü. Şehidin 2 ay önce Ahsen adında bir kızının dünyaya geldiği belirtildi.

Şehit yüzbaşının merkez Mezitli İlçesi'nin Viranşehir Mahallesi'nde yaşayan babası Yaşar ve annesi Ayla Çiğa'ya acı haberi vermeye giden Merkez Komutanı Albay Ekrem Özer ve beraberindeki askeri yetkililer, aileyi evde bulamadı. Dışarıda olduğu belirlenen aile bir gerekçeyle eve çağırıldı.

Ailenin, eve geldiğinde oğullarının şehit olduğunu anlamaması için askeri araçlar, ambulans ve askeri yetkililer sitenin önünden uzaklaştırıldı. Yaklaşık 1 saat sonra eve gelen 2 çocuklu anne- babaya acı haberin verilmesiyle birlikte sağlık ekipleri de eve girdi. Asker ve polisler 7'nci kattaki şehit evinin balkonuna Türk bayrağı asarken, şehit haberini alan bazı komşular da balkonlarını bayraklarla donattı. Ayrıca sitenin girişinde inzibatlar nöbet tuttu.

Çiğa Ailesi'nin 20 yıllık komşusu Mustafa Cigoğlu, şehit yüzbaşının çok mütevazi bir insan olduğunu ifade ederek, "Her yaz izinlerde gelirdi, selamlaşırdık, görüşürdük. Çok iyi bir insandı, çok üzgünüm. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Mükemmel bir insandı, çok cana yakın ve samimiydi. Hepimizin başı sağ olsun, çok üzgünüz" diye konuştu.

Ev kadını Nadiye ile evli olan ve 2 ay önce de Ahsen adını verdikleri kız çocukları dünyaya gelen Yiğitcan Çiğa'nın Kayseri 1'inci Komando Tugayı'nda görev yaparken geçici görevle Diyarbakır'a gönderildiği öğrenildi. Çiğa, yarın ikindi namazının ardından düzenlenecek törenle Mersin Şehir Mezarlığı'ndaki şehitlikte toprağa verilecek.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@