Kayseri'de FETÖ/PDY'den son bir haftada 59 kişi tutuklandı

KAYSERİ'DE FETÖ/PDY soruşturması kapsamında son bir haftada aralarında vali yardımcısı, kaymakam ve her rütbeden polisler olmak üzere 59 kişi tutuklandı.

Haberler 10.08.2016, 11:33
Kayseri'de FETÖ/PDY'den son bir haftada 59 kişi tutuklandı
Oktay ENSARİ/KAYSERİ, () - KAYSERİ'DE FETÖ/PDY soruşturması kapsamında son bir haftada aralarında vali yardımcısı, kaymakam ve her rütbeden polisler olmak üzere 59 kişi tutuklandı. Gözaltındaki 210 kişi hakkında ise soruşturma sürdürüldüğü bildirildi.

Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, FETÖ/PDY soruşturması çerçevesinde Kayseri Cumhuriyet savcılığının talimatları dogrultusunda son bir hafta içinde yapılan operasyonlar sonucu 59 kişinin tutuklandığını söyledi. Kulular, ''FETÖ terör örgütüne üye oldukları, finans sağladıkları, yardım ve yataklık yaptıkları gerekçesiyle aralarında 6'sı vali yardımcısı, kaymakam, her rütbeden polisler olmak üzere son bir haftada 59 kişi tutuklandı. Mahkemeye çıkarılan zanlılardan 22'si ise, adli kontrol, yurt dışı yasağı ve denetimli serbestlik kararı ile salıverildi. 90'ı eski, 120'si ise bu sabah olmak üzere 210 kişi hakkında da yakalama ve gözaltı kararının gereği yerine getirilmektedir'' dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@