Kayıp Kadın Emlakçının Cinayet Şüphelisi Yakalandı

BURSA’nın Yenişehir İlçesi’nde, 6 Haziran günü kaybolan ve cipi İznik Gölü kıyısında terk edilmiş bulunan emlakçı 51 yaşındaki Sadiye Şensözlü’nün, cep telefonuyla en son görüştüğü kişi İ.E. polis tarafından yakalandı. Polise verdiği ifadesinde Sadiye Şensözlçü'yü öldürdüğünü söyleyen İ.E.'nin ifadesinden sonra polis Şensözlü'nün cesedini aramaya başladı. 

Haberler 08.10.2015, 21:42
Kayıp Kadın Emlakçının Cinayet Şüphelisi Yakalandı
 (DHA) - BURSA’nın Yenişehir İlçesi’nde, 6 Haziran günü kaybolan ve cipi İznik Gölü kıyısında terk edilmiş bulunan emlakçı 51 yaşındaki Sadiye Şensözlü’nün, cep telefonuyla en son görüştüğü kişi İ.E. polis tarafından yakalandı. Polise verdiği ifadesinde Sadiye Şensözlçü'yü öldürdüğünü söyleyen İ.E.'nin ifadesinden sonra polis Şensözlü'nün cesedini aramaya başladı. 

Yenişehir'de eşinden yıllar önce ayrılan 3 çocuk annesi Sadiye Şensözlü, geçen 6 Haziran günü ortadan kayboldu. Annelerinin hayatından endişe eden çocukları ve yakınları polise ve cumhuriyet savcılığına başvuruda bulundu.

Soruşturma başlatan polis Sadiye Şensözlü'nün en sonra 6 haziran günü 16 HU 55 plakalı siyah renk cipini otoparktan çıkartırken görüldüğünü belirledi. Cep telefonu ile ulaşılamayan Şensözlü'nün aracı, İznik Gölü kıyalarındaki Göllüce Mahallesi'nde terk edilmiş olarak bulundu. Koltuklarında kan izi bulunan aracın ön camının kırık olduğu tespit edildi.

ARAMALARDAN SONUÇ ALINAMADI

Göl kıyısında jandarma ve 24 kişilik AFAD ekibi, tarafından yürütülen arama çalışmalarına Emniyet Genel Müdürlüğü’nden gelen ekip de özel eğitim almış köpeklerle destek vermeye başladı. 'Galgi' ve 'Ateş' adlı köpeklerin kullanıldığı arama çalışmaları İznik’in Göllüce ve Yenişehir’in Papatya köyü kırsalı arasında sürdürüldü. Ancak Sadiye Şensözlü ile ilgili her hangi bir ipucuna rastlanamadı.

'ÖLDÜRÜP DEREYE ATTIM' DEDİ

Bursa Emniyşet Müdürlüğü ekipleri, Sadiye Şensözlü'nün cep telefonu ile en son görüştüğü 44 yaşındaki İ.E.'yi Bursa'da yakaladı. İşsiz olduğu belirtilen İ.E. polise verdiği ifadede Sadiye Şensözlü ile birlikte yaşadıklarını, olay günü tartıştıklarını, sinirlerine hakim olamayınca kendisini tabanca ile öldürüp cesedini ise Orhangazi'nin Bayır Köyü yakınlarında dere yatağına attığını söyledi.

Bunun üzerine soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısı ve polis ekipleri Bayır Köyü'ne giderek öldürüldüğü öne sürülen Sadiye Şensözlü'nün cesedini aramaya başladı.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@