Kaybolan 8 yaşındaki çocuk yüzü ve boğazı parçalanmış halde bulundu!

Çınar İlçesine bağlı Başalan Köyü’nde kaybolan 8 yaşındaki çocuk, harabe bir evde yüzü ve boğazı parçalanmış halde ağır yaralı bulundu. Müdahalelere rağmen kurtarılamayan küçük çocuk toprağa verilirken, köylüler yaşanan vahşetin aydınlatılmasını istiyor.

Gündem 23.01.2020, 12:15
Kaybolan 8 yaşındaki çocuk yüzü ve boğazı parçalanmış halde bulundu!

Diyarbakır’ın Çınar İlçesi’ne 10 km uzaklıkta bulunan Başalan Köyü’nde önceki akşam 8 yaşlarında Muhammed Veli Dümez adlı bir çocuk kayboldu. Köylülerden edinilen bilgilere göre, babasının dükkanından eve gitmek için çıkan küçük Muhammed, babasının eve gelmesiyle çocuğun evde olmadığı fark edildi. Çocuğun bulunmaması üzerinde cami hoparlöründen anons yapılarak arama çalışması başlatıldı.

Muhammed Veli Dümez

Ağır yaralı bulundu

Aile ve köylülerin yaptığı arama sonucu küçük Muhammed harabe bir evde yüzü, boğazı parçalanmış ağır yaralı bir şekilde bulundu. Çocuğu ilk bulan dayısının gördüğü manzara karşısında çığlık atmasıyla olay yerine gelen aile ve köylüler Muhammed’i Bismil’de hastaneye götürdü. Yapılan tüm müdahalelerin rağmen küçük çocuk kurtarılamadı.

Küçük Muhammed, otopsinin ardından toprağa verildi

Olay yerine gelen jandarma ekipleri tarafından yapılan incelemenin ardından küçük çocuğun cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Diyarbakır’a sevk edildi. Yapılan otopsinin ardından sabah erken saatlerde küçük çocuğun cansız bedeni Başalan’da Köyü’nde gözyaşları içerisinde toprağa verildi.

‘Elbisesi sağlamdı, yırtılmamıştı ama sanki suya konulmuş gibi ıslaktı’

Korkunç olay ile ilgili jandarma ekipleri köyde herkesin ifadesine başvurarak olayı aydınlatmaya çalışıyor.

Sputnik’e konuşan köylüler, olayın bir an önce aydınlatılmasını istiyor. Köylüler “Çocuk kanlar içindeydi. Korkunç bir görüntüydü. Yüzü, boğazı parçalanmış ve karnında da çizikler vardı. Elbisesi sağlamdı, yırtılmamıştı ama sanki suya konulmuş gibi ıslaktı. İlk dayısı gördü ve çığlık attı. Gördüğü vahşet karşısında şok olmuştu. Şu an köy olarak herkes tedirgin. Kim bu vahşeti yapmışsa bir an önce bulunmalı. Bu sadece ailenin değil, hepimizin çocuğudur ve olayın aydınlatılması için herkes çalışıyor. Jandarma şu an köyde, herkesin ifadesini alıyor. Bunu ancak insan olmayan biri yapar. Bu olayın bir an önce çözülmesi lazım, yoksa bunun altından kalkamayız” diyor.

"Kamu Gündemi mobil uygulamalarını indirerek yeni ilanlardan ve gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz. IOS uygulaması (hazırlanıyor) veya Android Uygulaması yeni yayınlanan ilanlardan ve son dakika gelişmelerden haberdar olmanız için cep telefonunuzda olması gereken tek uygulamadır. Aynı zamanda Kamu Gündemi'ni twitterfacebook ve instagram gibi sosyal medya platformlarından da takip edebilirsiniz."

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@