Katil Zanlılarının Annesi : Öldürülen Şahıs, Bana 'eşiyle, Oğlum Arasındaki İlişkiyi Anlatmıştı' Dedi

SAMSUN'da Şaban Bayri'nin 19 yıl önce öldürülmesiyle ilgili 2'si tutuklu, 1'i tutuksuz 3 sanığın yargılanmasına bugün devam edildi. Tutuklu kardeşler Mehmet ve Musa Eral'ın annesi Sevim Eral duruşmada tanıklık yaptı. Anne Eral, "Öldürülen Şaban Bayri, yanıma gelip, eşiyle oğlum Mehmet arasında bir ilişki olduğunu bana söyledi" dedi.

Haberler 19.11.2015, 22:59
Katil Zanlılarının Annesi : Öldürülen Şahıs, Bana 'eşiyle, Oğlum Arasındaki İlişkiyi Anlatmıştı' Dedi
 (DHA) - SAMSUN'da Şaban Bayri'nin 19 yıl önce öldürülmesiyle ilgili 2'si tutuklu, 1'i tutuksuz 3 sanığın yargılanmasına bugün devam edildi. Tutuklu kardeşler Mehmet ve Musa Eral'ın annesi Sevim Eral duruşmada tanıklık yaptı. Anne Eral, "Öldürülen Şaban Bayri, yanıma gelip, eşiyle oğlum Mehmet arasında bir ilişki olduğunu bana söyledi" dedi.

İddiaya göre, Samsun'un Tekkeköy İlçesi Çırakman Mahallesi'nde oturan ve çobanlık yaparak geçimini sağlayan 3 çocuk babası Şaban Bayri, 1995 yılında hayvan otlatmadan döndüğünde Mehmet Eral ile eşini iddiaya göre uygunsuz halde gördü. Bayri, bunun üzerine 45 yaşındaki Mehmet Eral'ın kardeşi 41 yaşındaki Musa Eral'ın yanına giderek gördüklerini anlattı.

ÇUKURA GÖMÜM YAKTILAR

Bunun üzerine bir araya gelen eşi 48 yaşındaki Habibe Bayri, Mehmet ve Musa Eral, Şaban Bayri'yi öldürmek için plan yaptı. Musa Eral, Şaban Bayri'yi içki içmeye davet ettikten sonra bir otomobile binip ıssız bir yerde alkol almaya başladı. Aynı bölgede gizlenen Mehmet Eral da arka koltuktan, ön koltukta oturan Bayri'yi boğararak öldürdü. Daha sonra ağabey ve kardeş 1.5 metre çukur kazıp, cesedi buraya attıktan sonra üzerine benzin döküp yaktı. Daha sonra da toprakla üzerini kapatarak bölgeden ayrıldı.

EŞİ KAYIP BAŞVURUSUNDA BULUNDU

Bu olayın ardından Mehmet ve Habibe Bayri ilişkilerini sürdürdü. Cinayet ardından jandarmaya giden Habibe Bayri, eşinin kayıp olduğunu söyledi. Başvuru üzerine soruşturma başlatan jandarma Bayri'nin izine rastlamadı.

ÖNCE CİNAYETİ İTİRAF ETTİ, SONRA İFTİRA DEDİ

2001 yılında jandarmaya giden Habibe Bayri, eşinin kayıp olmadığını, Mehmet ile kardeşi Musa Eral'ın onu öldürdüğünü söyledi. Savcılığa götürülen kadın, daha sonra burada ifade değiştirip birlikte yaşadığı Mehmet'in kendisini dövdüğü için bu iftirayı attığını söyleyince dosya kapandı. Bu gelişmelerin ardından Habibe Bayri 2006 yılında Mehmet Eral ile resmi nikah yaparak evlenerek soyadı Eral oldu.

VİCDAN AZABI İTİRAF ETTİRDİ

Jandarma Habibe, Mehmet ve Musa Eral'ı takibi bırakmadı. Geçen yıl Kasım ayında jandarmaya giden Musa Eral, vicdan azabı çektiğini belirterek, "Ağabeyim Mehmet ile Habibe arasında gönül ilişkisi vardı. Şaban, bunları evde uygunsuz halde yakaladıktan sonra aramız iyi olduğu için bana gelip olayı anlattı. Bu olayın ardından Habibe, ağabeyim ve ben öldürmek için plan yaptık. Şaban'ın öldürdükten sonra çukur kazıp içine attık ve benzin döküp yaktık" dedi. 

Jandarma bu ifadeyi Cumhuriyet Savcılığı'na bildirerek 3 şüpheliyi gözaltına aldı. Savcının talimatıyla olay yerine götürülen Musa Eral, cesedin gömüldüğü yeri gösterdi. Bunun üzerine mısır ekili arazideki kepçe yardımıyla kazı yapıldı. Şaban Bayri'ye ait olduğu öne sürülen kemik parçaları ile kıyafet kalıntıları bulundu. Sorgulanan 3 şüpheli, 'Canavarca hisle cinayet işlemek, cinayeti planlamak ve bu suça iştirak etmek' suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

TUTUKLU KADIN TAHLİYE OLDU

Tutuklu sanıklar Samsun 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmaya başlandı. Habibe Eral, bir süre sonra üzerine atılan suçun vasıf ve mahiyetinin değişme ihtimali gözönünde bulunarak tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

KEMİKLER ŞABAN BAYRİ'YE AİT

Davanın bugükü duruşmasında tutuklu sanıklar Musa Eral ve ağabeyi Mehmet Eral duruşmada hazır bulunurken, tutuksuz sanık Habibi Eral duruşmaya katılmadı. Mahkeme heyetin bulunan kemiklerin Şaban Bayri'ye ait olup olmadığının belirlenmesi için cesetten, kardeşlerinden ve çocuklarından alınan DNA örneklerini İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderdi. Kurum yaptığı incelemenin ardından kemiklerin yüzde 99.9 oranında Şaban Bayri'ye ait olduğunu açıklayan raporu mahmekeye gönderdi.

Raporun okunmasının ardından tutuklu sanıkların annesi Sevim Eral, mahkemede tanık olarak dinlendi. Anne Eral yazılı olarak verdiği ifadesinde, "Şaban bizim koyunlarımızı güderdi. Bir gün Şaban bize gelip 'karımı Mehmet ile yakaladım. Oğlunuzun terbiyesini verin" deyip ayrıldı ve daha sonra bizim hayvanlarımaza gütmeyi bıraktı" dedi.

Tutuklu sanık Musa Eral ise, "Bu olay benim rüyalarıma giriyor. Şaban ağabeyi insan yerine koymadılar. Şaban ile herhangi bir kavgam yoktur ve vicdanım rahattır" diye konuştu.

ÇOÇUKLARDAN BİRİNİN BABASA OLMADIĞI ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan öldürülen Şaban Bayri'nin çocukları Selda B.ve Gökhan B. ile Sevda L.'den alınan DNA örnekleri eşleştirildi. Yapılan eşleştirme sonucu Sevda L. ile Şaban Bayri'nin alınan örneklerini uyuşmadığı tespit edildi. Yıllarca baba bildiği Şaban Bayri'nin DNA testi sonuçlarına göre babası olmadığı ortaya çıkan Sevda L. büyük şok yaşadı. 

Tanık ifadelerinin ardından mahkeme heyeti tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verip duruşmayı erteledi.


 


Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@