Karslı, yaralı askerlere kan vermek için seferber oldu

KARS’ın Sarıkamış İlçesi, Boyalı Mevkii'nde sabah saatlerinde terör örgütü PKK’lılarla çıkan çatışmada yaralanan 2 askere kan vermek için Kars halkı, Kafkas Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine akın...

Haberler 30.06.2016, 18:47
Karslı, yaralı askerlere kan vermek için seferber oldu
KARS’ın Sarıkamış İlçesi, Boyalı Mevkii'nde sabah saatlerinde terör örgütü PKK’lılarla çıkan çatışmada yaralanan 2 askere kan vermek için Kars halkı, Kafkas Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine akın etti.

Yaralı Mehmetçikler helikopterle hastaneye ulaştıktan sonra Emniyet Müdürlüğü telsizinden, Belediye hoparlöründen, yerel yayın yapan radyo, internet siteleri ve sosyal medya hesaplarından acilen kan anonsları yapıldı. Bu çağrılar üzerine vatandaşlar kan vermek için Kafkas Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine gitti.

Yaralı askerlere kan vermek için kentin dört bir yanında askerliğini yapan erler de hastaneye koştu. Esnafından memuruna kadar çok sayıda vatandaşın hastaneye akın etmesiyle birlikte, kısa süre içerisinde 0 Rh (+) kan ihtiyacı karşılandı.
Ameliyatlar için gerekli olan taze kan ihtiyacı karşılandıktan sonra da vatandaşlar her gruptan kan bağışında bulunmaya devam etti. Kafkas Üniversitesinde yeterli kan stokuna ulaşıldıktan sonra kan vermek isteyenlere teşekkür edildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@