Karla Karışık Yağmur Ve Kar Uyarısı

ANKARA (ANKA) -Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdu...

Haberler 17.11.2015, 08:15
Karla Karışık Yağmur Ve Kar Uyarısı

ANKARA (ANKA) -Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Sinop, Tokat, Bingöl, Diyarbakır, Muş, Mardin, Siirt ve Batman çevreleri ile Şanlıurfa'nın doğu ilçeleri ve Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karlakarışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Rize çevreleri ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak yağış, bin 300 metre üzeri yükseklerinde ise yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege, İç Anadolu ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Doğu Akdeniz'in doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında yer yer toz ve kum taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının, kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar ise yurdun batısında kuzey ve kuzeybatı, iç ve doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli olarak eseecek. 

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Yağışların, Rize çevreleri ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak yağış, bin 300 metre üzeri yükseklerinde ise yoğun kar yağışı şeklinde olması beklenirken Meteoroloji, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, heyelan ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi. 

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 

EGE: Az bulutlu ve açık, güney ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla doğusunun parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve batı kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı, ve çok bulutlu, Sinop çevreleri ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Tokat çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize çevreleri, Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak yağış, bin 300 metre üzeri yükseklerinde ise yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, kuzey ve doğusu ile Bingöl ve Muş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur, doğusunun yükseklerinde karlakarışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, Diyarbakır, Mardin, Siirt ve Batman çevreleri ile Şanlıurfa'nın doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin batı kesimlerinde yer yer toz ve kum taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

ANKARA: Parçalı ve az bulutlu. (14)

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (17)

İZMİR: Az bulutlu ve açık. (19)

ADANA: Parçalı ve az bulutlu. (24)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık. (24)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra doğu ilçeleri yağmurlu. (14)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, karlakarışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı. (6)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu. (15) (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@