Kargo çalışanları endişeli: 'Kovid-19 hastaları kapıda ödemeli ürün sipariş ediyor'

Pandemi boyunca fedakarca görevlerini yapmaya devam kargo çalışanları, evinde kovid-19 tedavisi gören vatandaşların sipariş vermesi nedeniyle endişe duyuyor...

Gündem 27.10.2020, 17:21
Kargo çalışanları endişeli: 'Kovid-19 hastaları kapıda ödemeli ürün sipariş ediyor'

Türkiye'de doğrudan ve dolaylı yüzbinlerce kişinin istihdam ettiği kargo sektöründe personeller, evinde koronavirüs tedavisi gören vatandaşların sipariş vermesi nedeniyle korktuklarını ve yaşanılan durumun önüne geçilemediğini ifade etti

'Her gün en az 2-3 hastaya kargo götürüyoruz'

Yaptıkları iş gereği onlarca insanla yakın ilişki içerisinde olan kargo çalışanları, bir de koronavirüs hastalarıyla temas ettiklerini ve bu durumdan endişe duyduklarını belirtti. Sirketdedikodulari.com sitesinden Göktuğ Efil'in özel haberine göre, Yurtiçi Kargo, MNG Kargo, Aras Kargo ve Sürat Kargo çalışanları söz konusu durum için şirketlerine şikayette bulundu. Personellerin şikayetleri henüz sonuçlanmazken kargo çalışanları, "Her gün az 2-3 koronavirüs hastasına kargo götürüyoruz" ifadelerini kullandı.

Koronavirüsün kritik bir eşikte olduğu şu dönemlerde en az sağlık çalışanları kadar fedakarca görevlerini sürdüren personeller, kovid-19 nedeniyle tedavi gören hastaların "Kapıda ödemeli" kargo siparişi vermesine isyan etti. Karantina sürecini evde geçirmesi ve kimseyle temas etmemesi gereken kovid-19 hastaları, kapıda ödemeli kargolarını teslim aldıktan sonra çalışanlara ürün ödemesini de banknot paralarla yapıyor. Yaşanan duruma isyan eden ve mağduriyetini sirketdedikodulari.com ile paylaşan bir kargo çalışanı, "Kovid-19 hastaları bize sipariş veriyor, götürüyoruz. Bir de kapıda ödemesini yapıyorlar. Yetmiyormuş gibi, kusura bakmayın ben kovidim diyorlar" şeklinde konuştu.

Şubelerde vaka sayısı artıyor

Kovid-19 hastalarının siparişleri ve onlarca insanla temas halinde bulunmak zorunda olan kargo çalışanları da yüksek risk grubu içerisinde yer alıyor. Özellikle İstanbul'da birçok kargo şirketinin şubesinde vaka sayılarının arttığı ve ciddi önlemlerin alınmadığı belirtiliyor. Yurtiçi, Mng, Aras ve Sürat Kargo'nun İstanbul genelinde 500'ü aşkın şubesi olduğu düşünüldüğünde bu rakam endişe verici bir konumda. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@