Karadeniz'in Kıyı Kesimlerinde Çok Şiddetli Yağış Bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Orta ve Doğu Karadeniz’in kıyı kesimlerinde çok kuvvetli ve şiddetli yağış beklendiğini belirtereke, ani sel, su baskını, heyelan ve yıldırım uyarısında bulundu.

Haberler 06.10.2015, 23:24
Karadeniz'in Kıyı Kesimlerinde Çok Şiddetli Yağış Bekleniyor

ANKARA (ANKA) –Meteoroloji Genel Müdürlüğü Orta ve Doğu Karadeniz’in kıyı kesimlerinde çok kuvvetli ve şiddetli yağış beklendiğini belirtereke, ani sel, su baskını, heyelan ve yıldırım uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, yarın Orta ve Doğu Karadeniz'de görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’de çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaşanabilecek ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Şiddetli yağışların bu geceden itibaren yarın akşam saatlerine dek sürmesi bekleniyor.

Meteoroloji, vatandaşları, sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı uyarırken, "Asla sel suyu içinde araba kullanılmamalı, ölümlerin yüzde 80’i araç içinde olur. Kum torbaları temin edilmeli, selin kullanabileceği ark, hendek, vadi ve kanyon gibi yerlerden uzak durulmalı, yedek içme suyu hazır edilmeli" açıklaması da yaptı (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@