Kapatılan okullarının açılmasını istediler

İZMİR'in Buca İlçesi'nde faaliyet gösteren Ege Yıldız Koleji ve Ege Yıldız Temel Lisesi, darbe girişiminin ardından çıkartılan kararname ile kapatıldı.

Haberler 22.08.2016, 17:08
Kapatılan okullarının açılmasını istediler
DHA - İZMİR'in Buca İlçesi'nde faaliyet gösteren Ege Yıldız Koleji ve Ege Yıldız Temel Lisesi, darbe girişiminin ardından çıkartılan kararname ile kapatıldı. Okul çalışanları ve veliler, Fethullahçı Terör Örgütü ile bir ilgilerinin olmadığını belirterek, iki eğitim kurumunun yeniden açılmasını istedi.

Buca İlçesi Menderes Caddesi'ndeki Ege Yıldız Koleji ve Ege Yıldız Temel Lisesi, geçen 28 Temmuz'da kapatıldı. Bazı AK Partililer okul binasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafının bulunduğu dev posterler astı. Toplam 400 öğrenci ile 70 personel açıkta kaldı. Seslerini duyurmak isteyen yaklaşık 100 kişi, bugün okul önünde basın açıklaması yaptı. Gruptakiler, üzerinde "Sadece eğitimciyiz, biz milletiz. Vatan hainleri ile işimiz olmaz biz okulumuzu istiyoruz" yazılı pankart taşıdı. Açıklamayı kapatılan Ege Yıldız Temel Lisesi Müdürü Ziya Arman yaptı. Okulun sahiplerinin veya okuldaki herhangi bir çalışanın adının FETÖ ile ilgili başlatılan soruşturmalarda geçmediğini, ifade vermediklerini ya da gözaltına alınmadıklarını belirten Arman, "28 Temmuz'dan beri haksız yere kapatılan okulumuzun tekrar açılabilmesi için verdiğimiz mücadeleyi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Okulumuz, tarafımıza herhangi bir gerekçe gösterilmeksizin şifahen bahsi geçen ihbarlar üzerine, yasal dayanaktan yoksun şüphe gerekçesiyle soruşturma sonuçlanmamasına rağmen kapatılmıştır. İki yıllık okul geçmişimizde hiçbir örgüt, siyasi parti, dini kuruluş veya düşünceye sırtımızı dayamadan, tarafsız, Cumhuriyetçi ve Atatürkçü çizgiden ayrılmadan eğitim ve öğretim yapan bir kurum olduk. Buna tüm öğretmenlerimiz, velilerimiz, öğrencilerimiz, bizleri tanıyan değerli İzmir halkı ve eğitim camiası tanıktır. Amacımız yanlışlıklardan dönülebilmesi için sesimizi duyurmaktır. Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan, Sayın Milli Eğitim Bakanı ve Milli Eğitim camiasının vicdan ve akıllarına sesleniyoruz. Dönüşü olmayan mağduriyetler yaşanmaması için sesimizin duyurulmasını istiyoruz Kurunun yanında yaş da yanmasın" dedi.

Açıklamanın ardından grup dağıldı.
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@