Kapalı Madende Vinç Sökerken patlama: 1 Ölü, 3 Yaralı

KAYSERİ’nin Pınarbaşı ilçesi yakınlarında bir maden ocağında oksijen kaynağıyla çalışma yapılırken meydana gelen patlamada kaynakçı, 38 yaşındaki Yusuf Kaygusuz öldü, 3 kişi de yaralandı.

Haberler 10.09.2015, 13:30
Kapalı Madende Vinç Sökerken patlama: 1 Ölü, 3 Yaralı
(DHA)- KAYSERİ’nin Pınarbaşı ilçesi yakınlarında bir maden ocağında oksijen kaynağıyla çalışma yapılırken meydana gelen patlamada kaynakçı, 38 yaşındaki Yusuf Kaygusuz öldü, 3 kişi de yaralandı.

Pınarbaşı İlçesi'ne 6 kilometre uzaklıktaki Avşar Potuklu Mahallesi'nde bulunan özel bir şirkete ait kapalı krom maden ocağında kule olarak bilinen vincin oksijen kaynağı ile sökülmesine karar verildi. Söküm sırasında kaynak makinasından çıkan kıvılcım 400 metre derinliğindeki maden kuyusuna düştü bunun sonucunda işletmeye kapalı ocakta gaz patlaması meydana geldi. Patlamada kaynakçı Yusuf Kaygusuz öldü. Kule söküm çalışmalarına katılan yaralanan kaynakçılar; Ahmet Çiftçi, Yasin Çiftçi, Kandemir Yıldırım, Kayseri’deki ERÜ ve Araştırma hastanesinde tedavi altına alındı.

Maden şirketi yetkilileri ve jandarma, krom madeni kuyusunun yıllar önce beton dökülerek kapatıldığını ancak, havalandırma borusundan kuyuya kıvılcım düşmesinin patlamaya yol açtığını söyledi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@