Kapadokya'daki turizmciler yerli turiste yöneldi

GÖREME Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mustafa Durmaz, ülke içi ve dışında gelişen olaylardan dolayı ortaya çıkan yabancı ziyaretçi açığını düzenledikleri cazip kampanyalarla yerli turistle...

Haberler 15.04.2016, 14:44
Kapadokya'daki turizmciler yerli turiste yöneldi
GÖREME Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mustafa Durmaz, ülke içi ve dışında gelişen olaylardan dolayı ortaya çıkan yabancı ziyaretçi açığını düzenledikleri cazip kampanyalarla yerli turistle doldurmaya çalıştıklarını söyledi. Durmaz, hafta sonları bölgeye gelen yerli turistten mennun olduklarını, hafta içi günleri doldurmaya çalıştıklarını da belirtti.

Her yıl 15- 21 Nisan tarihlerinde kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri Nevşehir’de Atatürk Anıtına çelenklerin sunumuyla başladı. Nevşehir Valiliği Atatürk Anıtı önünde düzenlenen etkinliğe Vali Mehmet Ceylan, İl Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Cengiz Ekici, KAPTİD Başkanı Yakup Dinler, Rehberler Odası Başkanı Sami Yılmaz, daire müdürleri, ilçe ve belde Belediye Başkanları ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Atatürk Anıtına Vali Mehmet Ceylan, KAPTİD Başkanı Yakup Dinler, Rehberler Odası Başkanı Sami Yılmaz ve sivil toplum kuruluşları çelenk koydu.

Çelenk sunumu sonrasında açıklama yapan Göreme Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mustafa Durmaz, Kapadokya turizminin son yıllardaki en düşük sezonunu yaşadığını söyledi. Yabancı ziyaretçide yaşanan düşmeye karşın yerli turizmde bir canlanma başladığını da anlatan Durmaz, "Hafta sonu turizmi diyebileceğimiz Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri özellikle Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin, Tarsus, Adana gibi illerden gelen ziyaretçilerimiz yoğunluk oluşturuyor. Bu yıl yaşanan münferit olaylardan dolayı azalan yabancı turist sayısını yerli turizmi canlandırarak kapatmak istiyoruz. Yerli turisti çekmek üzere işletmeler promosyonlar düzenliyor, tanıtım etkinlikleri yapıyor, fiyatları düşürüyor. Fiyatları yerli turiste yönelik olarak yüzde 50- 60’lara varan oranda düşürdük. Oldukça cazip hale geldi. Hafta sonları yaşanan canlılığı hafta içi günlere de yaymak için çabalıyoruz" dedi.

Turizm Haftası etkinliklerinin de başladığını belirten Durmaz, hazırlanan güzel ve yoğun bir programla Kapadokya turizmine ivme kazandıracağına inandığını söyledi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@