Kanadalı turiste ambulans ücreti şoku

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'ndeki bir eğlence mekanında rahatsızlanarak 112 ambulansıyla hastaneye götürülen İran asılı Kanadalı turist Zahra Pazhova'dan, ambulans hizmet bedeli olarak 757 lira tahsil...

Haberler 26.05.2016, 17:09
Kanadalı turiste ambulans ücreti şoku
MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'ndeki bir eğlence mekanında rahatsızlanarak 112 ambulansıyla hastaneye götürülen İran asılı Kanadalı turist Zahra Pazhova'dan, ambulans hizmet bedeli olarak 757 lira tahsil edilmesine, tatilci ailenin yanı sıra turizmciler de tepki gösterdi. İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, ücretin yabancı hastalara uygulanan ambulans tarifesi olduğu belirtildi.

Kanada'da yaşayan İran asıllı 30 yaşındaki Amıralı Mirsayah, eşi Summy Mirsayah, küçük kızı ve baldızı  17 yaşındaki Zahra Pazhova ile birlikte, bir haftalığına, Marmaris'e tatile geldi. Aile gece barlar sokağına eğlenmeye gitti. İlaç kullanan Zahra Pazhova, eğlence mekanında alkol alınca fenalaştı. Olay yerine çağrılan 112 Acil Servis ambulansıyla Marmaris Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Zahra Pazhova, tedavisinin ardından taburcu edildi. Kanadalı turistten ambulans ücreti olarak 757 lira, hastanedeki tedavisi masrafı olarak ise 116 lira ücret alındı.

Ambulans hizmetini yüksek bulan turist aile, durumu eleştirdi. Zahra Pazhova'nın kız kardeşi Summy Mirsayah, "Eşim ve kız kardeşimle birlikte bir eğlence mekanına gittik. Kardeşim ilaçla birlikte alkol alınca fenalaştı. Mekanın görevlileri ambulans çağırdı. Ambulansta kardeşime serum taktılar. Mesafe kısa olduğu için kısa zamanda hastaneye ulaştık. Tedavimiz tamamlandıktan sonra bizden 116 lira hastane masrafı ve 757 lira da ambulans ücreti talep edildi. Ancak biz ambulans ücretinin yüksek olduğunu söyledik. Eşim 757 lira ücreti kredi kartıyla ödedi" diye konuştu. Tatilci aile, kızgın olduklarını ancak yine tatil için Türkiye'ye geleceklerini söyledi.

Bu arada Kanadalı aileye uygulanan ambulans ücretini yüksek bulan bazı turizmciler, sosyal medya üzerinden tahsil edilen paranın makbuzunu yayınlayarak duruma tepki gösterdi.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise, Kanadalı turiste Sağlık Bakanlığı'nın yabancı hastalara uyguladığı ambulans tarifesinin uygulandığı kaydedildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@