Kamalak: 'esad Gidecek, Esad Gidecek', Götürebiliyor Musun? (2)

SİVAS'TA ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI

Haberler 09.10.2015, 22:48
Kamalak: 'esad Gidecek, Esad Gidecek', Götürebiliyor Musun? (2)

SİVAS'TA ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI

SP Lideri Mustafa Kamalak, partisinin Sivas milletvekili aday tanıtım toplantısına katılmak üzere kente geldi. Belediye Nikah Salonu'nda düzenlenen toplantıya SP Lideri Mustafa Kamalak, SP Sivas milletvekili adayları, partinin il yöneticileri ve partililer katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda SP Sivas milletvekili adayları partililere tanıtıldı.

Programda konuşan SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bazı bölgelerde seçim güvenliği için sandıkların taşınmasıyla ilgili tartışmalara değinen Kamalak, "2002 seçimlerine gidilirken Türkiye'nin herhangi bir köyünde, en ücra noktasında burada seçim yapılamaz, sandık güvenliği yok diyebilen bir köy, bir kasaba var mıydı? Şimdi bizzat iktidar partisi diyor ki sandıklar oralardan taşınmalı. Neden, orada seçim ve can güvenliği yok diyor. İyi de sorumlu kim? Ülkeyi bu hale kim getirdi. Tek başına 13 yıldan beri iktidardasın. 13 yıl daha iktidarda kalsan senin daha yapacağın ne var" dedi.

"ŞİMDİ KİM TERÖRİST KİM DEĞİL BİLİNMİYOR"


AK Parti'nin çözüm süreciyle ilgili polikasını da eleştiren Kamalak, süreçte dağdaki silahlı yapılanmanın şehirlere indiğini belirterek şunları söyledi:

"Bundan 3 yıl önce çözüm süreci gündeme geldiğinde biz çeşitli toplantılarımızda bu çözüm süreci Türkiye'yi ya bölünmeye veya çok daha kötü çatışmaya götürecek dedik. O zaman bize 'ne yani kan mı istiyorsunuz' dediler. Şehit cenazeleri gelmiyor ya dediler. Yemen'den de Balkanlar'dan da şehit cenazesi gelmiyor, eğer elinizi ayağınızı çekecek olursanız oralardan tabi ki şehit cenazesi gelmez. Çözüm süreci diyorsunuz, paketin içerisinde ne var. Yoksa Yemen'i, Balkanlar'ı bıraktığınız gibi oraları bırakmak mı istiyorsunuz? Açık konuşalım, açın şu paketinizi oralara özerklik mi vereceksiniz, yoksa orada bağımsız bir devlet mi ilan etmeyi düşünüyorsunuz, ne var sürecinizin içerisinde. Tabi cevap yok. Terörü sonlandırabilmek için çözümden beklenen şey içerideki teröristlerin yurt dışına gönderilmesi değil miydi? Ama bunlar tersini yaptı. Hatırlayın 2002 yıllarında şehir merkezlerinde terörist var mıydı. Dağdaki silahlı unsurları şehirlere indirdiler. Şehirlerdeki KCK yapılanması diye bilinen teröristleri de serbest bıraktılar. Türkiye'ye dağıttılar. Şimdi kim terörist kim değil bilinmiyor. Savunan adamın yerine savrulan adamları getirdiler."

Konuşmaların ardından Kamalak, partili gençlerin tezahüratları ile salondan ayrıldı.


FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@