KAYSERİ(DHA)- KAYSERİ'de 81 yaşındaki Yusuf Suna'nın önce kalp pili durduruldu sonra mesanesindeki tümör alındı." /> KAYSERİ(DHA)- KAYSERİ'de 81 yaşındaki Yusuf Suna'nın önce kalp pili durduruldu sonra mesanesindeki tümör alındı." /> KAYSERİ,(DHA)- KAYSERİ'de 81 yaşındaki Yusuf Suna'nın önce kalp pili durduruldu, sonra mesanesindeki tümör alındı." /> KAYSERİ(DHA)- KAYSERİ'de 81 yaşındaki Yusuf Suna'nın önce kalp pili durduruldu sonra mesanesindeki tümör alındı.">

Kalp Pili Durduruldu, Kanserli Tümörü Alındı

span style="line-height: 1.8em;">KAYSERİ,(DHA)- KAYSERİ'de 81 yaşındaki Yusuf Suna'nın önce kalp pili durduruldu, sonra mesanesindeki tümör alındı.

Haberler 11.11.2015, 21:59
Kalp Pili Durduruldu, Kanserli Tümörü Alındı
span style="line-height: 1.8em;">KAYSERİ,(DHA)- KAYSERİ'de 81 yaşındaki Yusuf Suna'nın önce kalp pili durduruldu, sonra mesanesindeki tümör alındı.

Niğde’de yaşayan ve 6 yıl önce kalp pili takılan Yusuf Suna, Memorial Kayseri Hastanesi Üroloji Bölümü’nden Doç. Dr. Abdullah Demirtaş ve ekibi tarafından gerçekleştirilen 45 dakikalık başarılı bir operasyon ile mesane tümöründen kurtuldu. Ameliyatla ilgili bilgiler veren Doç. Dr. Abdullah Demirtaş, ileri yaşı ve kalp pili nedeniyle ameliyat olması sakıncalı bulunan Yusuf Suna'nın, kendilerine başvurduğu zaman tetkik ve tahlillerini yaptıklarını ve farklı bir operasyon yapmaya karar verdiklerini bildirdi. Doç.Dr. Demirtaş, “Hastamıza 2011 yılında mesane tümörü tanısı konulmuş. Ancak o dönemki tedaviden sonra tümör nüksetmiş. Kendisi yaşamını kalp pili ile sürdürebildiği ve ileri yaşta olduğu için ameliyat açısından yüksek riskli bir grupta yer alıyordu. Ameliyat sırasında kalp pilini devreden çıkardık ve tümör çıkarılma işlemini gerçekleştirdik. Ameliyat sonrasında kalp pili tekrar çalıştırıldı. Hastamız aynı gün ayağa kalktı ve yürümeye başladı. Ameliyattan 1 gün sonra da hastaneden taburcu edildi. Patoloji sonucuna göre hastamıza yeni tedavi şekli planlanacak” dedi.

Emekli ve 4 çocuk babası Yusuf Suna ise, birçok sağlık merkezine başvurduğunu vurgulayarak çaresiz kaldıklarını anlattı. Suna, “4 yıldır mesane kanseri ile mücadele ediyorum. Ancak hastalığım tekrarlayınca yeniden çare aramaya başladım. Yaşım ve kalp hastası olmam nedeniyle ameliyat olamayacağım söylenmişti. Son olarak Kayseri'deki bu hastaneye geldim. Burada beni ameliyat ettiler ve şu an kendimi çok iyi hissediyorum. Sağlığıma kavuştuğum için mutluyum. Hocama ve ekibine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 


FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@